Komentari 43

Metlom na Hardena? Neće ići: Brada je razbio Golden State

5

Houston je kod kuće dobio Golden State 128-115, smanjio na 1-3 u finalu Zapada i izbjegao "metlu" (4-0 poraz). Briljirao je James Harden koji je zabio 45 koševa...

Nisi zadovoljan kako smo igrali? Pa iskali frustracije na protivnicima, rekao je trener Houstona Jamesu Hardenu nakon poraza od Golden Statea u trećoj utakmici finala Zapada, nakon kojeg je Harden bijes iskalio na konstrukciji u dvorani.

Ovoga puta Brada je poslušao trenera. Harden je s 45 koševa predvodio Rocketse do 128-115 pobjede protiv Golden State Warriorsa u četvrtoj utakmici finala Zapada.

- Bilo je to iskaljivanje na protivnicima, ali na dobar način. Uvijek tako pokušavam igrati, biti agresivan, uzimati šuteve, ulaziti pod koš... - rekao je Harden , kojem je 45 koševa Warriorsima u četvrtoj utakmici osobni rekord u doigravanju.

Harden je imao i 9 skokova te pet asistencija. Golden State nikako ga nije mogao zaustaviti. Gosti se nisu snašli, Rocketsi su poveli 19-3, a u prvoj četvrtini zabili su 45 koševa izjednačivši broj koševa u jednoj četvrtini u NBA doigravanjima.

Stephen Curry nezgodno je pao na glavu sredinom druge četvrtine i propustio je 12 minuta utakmice. Dovoljno da Houston ode na nedostižnu prednost. Kod Warriorsa najbolji su bili Klay Thompson koji je zabio 24, Curry je stigao zabiti 23, a Draymond Green je zabio 21 koš. Peta utakmica igra se u noći sa srijede na četvrtak u Oaklandu. Warriorsi će imati drugu meč-loptu za prvi NBA finale nakon 40 godina.