Komentari 288

Pjacin show za Dinamov spas sezone: "Modri" u 3. pretkolu

2

Nogometaši Dinama u uzvratnoj su utakmici drugog pretkola Lige prvaka svladali luksemburšku Folu 3-0 te se tako ukupnim rezultatom 4-1 plasirali u 3. pretkolo...

Iako su mnogi predviđali kako bi Dinamo, s obzirom na lošu formu i činjenicu da je vodstvo kluba bilo uhićeno i provelo vrijeme u pritvoru, mogao doživjeti katastrofu i ispasti iz europskih natjecanja, 'modri' su u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka na gostovanju kod Fole slavili 3-0 te se tako ukupnim rezultatom 4-1 plasirali u treće pretkolo gdje će im protivnik biti norveški Molde

Pjaca riješio utakmicu

Ono što svakako treba zabrinuti sve navijače Dinama jest činjenica kako hrvatski prvak nije do pobjede došao nekom sjajnom momčadskom igrom, već je susret više odlučila individualna kvaliteta Marka Pjace koji je s dva odlična udarca donio i dva gola u prvom poluvremenu, a onda i sjajnom asistencijom pripremio gol Rogu za 'tricu' u Luksemburgu.

Mamić s trojicom otraga

Iznenadio je Zoran Mamić svojom odlukom da započne susret u formaciji 3-4-1-2 sa Šimunovićem, Sigalijem i Taravelom otraga te Matelom i Pivarićem na bokovima. Pjaca je praktički dobio 'slobodne ruke'. Leđa su mu čuvali Ademi i Machado, a ispred njega bili su Soudani i Henriquez

Već u drugoj minuti Soudani je 'naletio' na jednu loptu i odmah s nekih 18 metara opalio iskosa s desne strane. Blizu je to bilo stative, ali ipak ništa od ranog gola za 'modre'. Imao je Alžirac još dvije polu-prilike, no nije bio precizan.

Neprecizni Soudani

U 25. minuti domaćini su ti koji su imali najveću priliku. Jedan ubačaj s desne strane došao je iza leđa Dinamove obrane, a kraj Sigalija neočekivano je lopta došla do Martina koji ju nije očekivao i s pet metara pucao pokraj gola.

Međutim, samo četiri minute kasnije Pjaca zabija za 1-0. Machado je iz slobodnog udarca s desne strane uputio jednu prizemnu loptu na nekih 12 metara, a Pjaca natrčao i pogodio u donji desni kut za toliko željeni gol momčadi Zorana Mamića.

U 40. minuti isti igrač zabija i za 2-0 Dinama. Henriquez je bio u zaleđu, ali nije dirao ubačenu loptu, što je iskoristio Pjaca, izbjegao zaleđe, a onda lažnjakom okrenuo svog čuvara na nekih 13 metara iskosa s lijeve strane i pucao visoko u suprotni kut za povećanje vodstva

Rezultat bolji od igre

U nastavku susreta Dinamo je rutinski sačuvao prednost, a domaćini nisu pokušali niti napasti na 'sve ili ništa' već su odlučili sačuvati gol i obraz od mogućeg visokog poraza. Klub koji nikada nikoga nije prošao u svojoj povijesti, a gol koji je zabio bio mu je tek treći ikad, doživio je novi poraz, a nama ostaje zadovoljstvo što je hrvatski prvak i dalje u igri za pokušaj ulaska u Ligu prvaka