Real srušio Borussiju: Modrić asistirao, polufinale jako blizu

16

Real Madrid je na jako mali korak do polufinala Lige prvaka nakon što je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici uvjerljivo dobio Borussiju 3-0 golovima Balea, Isca i Ronalda

U nešto manje od godinu dana puno toga se promijenilo kod današnjih suparnika u četvrtfinalu Lige prvaka. Real Madrid je od rastrzane Mourinhove momčadi sazrio u stroj, koji melje sve pred sobom, dok je Borussia Dortmund znatno oslabljena i desetkovana za razliku od one momčadi koja je došla do finala.

To je bilo vidljivo večeras na Santiago Bernabeuu na kojem je 'kraljevski klub' u prvoj četvrtfinalnoj utakmici praktički osigurao plasman među posljednje četiri momčadi uvjerljivo svladavši 'žuto-crne' 3-0.

Ovo je sjajan rezultat, pogotovo jer nismo primili gol. Rezultat je zaslužen, prošle godine nitko nije mogao očekivati da će Real prošle godine izgubiti 4-1 u Dortmundu. Idemo sad po pobjedu i u Njemačku, rekao je Isco nakon utakmice

Real je imao motiv revanša za prošlogodišnje ispadanje u polufinalu, a danas je opravdao ulogu favorita protiv Borussije, koja je u Madrid stigla sa samo četiri igrača iz prošlogodišnje postave (bez Lewandowskog, Götzea, Kube, Bendera, Gündogana, Schmelzera i Subotića). Što zbog ozljeda, kartona i transfera, Kloppova momčad nije mogla parirati uigranom Realu, koji se pobrinuo da uzvrat u Dortmundu bude što mirniji.

Ancelottijeva momčad krenula je furiozno povevši već u 3. minuti preko Garetha Balea, koji je prošao dvojicu braniča nakon asistencije Carvajala matiravši Weidenfellera za rano vodstvo. Golman Borussije spašavao je svoju momčad u 12. minuti, no već u 27. je drugi put morao po loptu u mrežu.

Isco je primio loptu na rubu kaznenog prostora i desnom nogom prizemno pucao u lijevi kut i pogodio za 2-0. Nemoćni Nijemci samo su mogli zahvaliti svojem golmanu što nisu teže stradali, no uvjerljiv poraz bio je neminovan.

U 57. minuti treći gol 'los blancosa' zabio je Cristiano Ronaldo u 'zicer' prilici u koju ga je sjajnom asistencijom uposlio Luka Modrić. Portugalcu je to bio 14. gol u Ligi prvaka ove sezone čime je izjednačio Messijev rekord iz sezone 2011./12.

Borussia je pokušala bar doći do gola, no iz poluprilika nije uspjela, a Real na Westfalen stiže s velikom prednošću, koju ne misli ispustiti.