Komentari 38

Alen je debitirao u 'Messijevom broju' i odmah pogodio stativu

Barca je i u uzvratnom susretu bila bolja od Elchea te ukupnim rezultatom od 9-0 potvrdila plasman u četvrtfinale gdje ju čeka Atletico Madrid koji je izbacio Reala...

Nakon što je prije tjedan dana na Nou Campu u prvoj utakmici osmine finala svladala Elche 5-0, Barcelona je u uzvratnoj utakmici odigranoj na stadionu Manuel Martínez Valero pobijedila 4-0 te tako ukupnim rezultatom od čak 9-0 potvrdila plasman u četvrtfinale gdje ju čeka Atletico Madrid koji je u ranijem terminu izbacio svog gradskog rivala Reala.

Trener 'blaugrane' Luis Enrique stigao je u Elche bez svojih najvećih zvijezda koje je zbog 'petarde' iz prvog susreta odlučio odmoriti. Od udarnih 11 u momčadi su bili samo Ivan Rakitić i Gerard Piqué koji su susret započeli na klupi gdje im je društvo pravio i Alen Halilović. S druge pak strane, od početka je na terenu bio Mario Pašalić

Sjajan gol Mathieua

Barca je od prve minute dominirala i stvorila nekoliko prilika, no neuspješni su bili Adriano, Rafinha i Pedro, a njihove je propuste ispravio francuski stoper MathieuRafinha je u 20. minuti poslao loptu za Traorea kojeg ruši Albacar, a slobodni udarac je fantastično izveo Mathieu te s nešto manje od 25 metara neobranjivo zabio u rašlje. Bio je to sjajan gol i odlično iskorištena prilika što na terenu nisu bili Messi ni Rakitić koji bi sigurno izvodili slobodni udarac.

Nastavili su gosti s karakterističnim posjedom lopte i napadanjem, a nakon novih 20 minuta uspjeli su i povećati vodstvo. Montoya je s desne strane dao do Sergija Roberta koji iskosa s nekih 18 metara poluvisoko gađa suprotnu malu mrežicu

Već tri minute kasnije Munir se sjurio pred gol Elchea iskosa s desne strane i našao se u 'sendviču' domaćih stopera, a glavni sudac Santiago Jaime pokazao je na bijelu točku. Siguran je realizator bio Pedro koji je prizemno zabio uz samu stativu za 3-0 Barce i odlazak na predah.

Halilović ušao, Pašalić izašao

U nastavku susreta gledali smo slične scene, a u 62. minuti u igru je ušao i Alen Halilović te tako debitirao u prvoj službenoj utakmici za Barcelonu. Nekih 20-ak sekundi kasnije iz igre je izašao Mario Pašalić koji se nekako uklopio u sivilo nemoćnog Elchea protiv puno jače Barcelone.

Halilović se nakon par 'alibi dodavanja' upustio i u par prodora, a u 69. minuti primio je loptu na rubu šesnaesterca iskosa s desne strane i jakim udarcem pokušao plasirati u suprotni kut, no pogodio je stativu. Centimetar je tako dijelio 18-godišnjeg hrvatskog reprezentativca od toga da zabije gol u svom prvom udarcu na gol u prvoj službenoj utakmici za Barcelonu. 'Nasljednik Messija' kako mu mnogi tepaju, debitirao je s brojem 30 na leđima, istim brojem s kojim je debitirao i Lionel Messi prije nešto više od deset godina.

Rakitić ostao na klupi

U drugoj minuti sudačke nadoknade Adriano je postavio konačnih 4-0, a Ivan Rakitić nije ulazio u igru.

Prva utakmica četvrtfinala igra se na Nou Campu već u srijedu 21. siječnja, dok je uzvrat na Vicente Calderonu sedam dana kasnije. Barca prije toga 18. gostuje kod Deportiva, a 24. siječnja ponovno će gostovati kod Elchea, ovaj put u pitanju je prvenstvena utakmica.