Komentari 16

Angelo Henriquez asistirao u Čileovoj 'petardi' Bolivijcima

6

Dinamov napadač odigrao je drugo poluvrijeme u utakmici protiv Bolivije. Čile je pobijedio s visokih 5-0, a Angelo Henriquez igrao je drugih 45 minuta i asistirao

Odlični Dinamov napadač Angelo Henriquez debitirao je na ovogodišnjoj Copa Americi. U visokoj 5-0 pobjedi njegovog Čilea protiv Bolivije Angelo je dobio drugih 45 minuta te je asistirao Aranguizu za 3-0 u 66. minuti.

Henriquez je zamijenio Alexisa Sancheza na poluvremenu te je odigrao odličnu utakmicu koju je okrunio asistencijom, a i kod iduća dva gola aktivno je sudjelovao. Iako niti jednom nije pucao u okvir gola, Angelo je imao 15 dodavanja od čega samo jedno neprecizno.

Izbornik Sampaoli Henriqueza je poslao na desno krilo, a u Dinamu sigurno zadovoljno trljaju ruke jer nakon odlične igre u debiju njihovom napadaču zasigurno raste i cijena.

Domaćin Copa Americe je poveo već u 3. minuti preko Aranguiza, a Sanchez je povisio vodstvo u 37. Izbornik je očito shvatio da su već u prvom poluvremenu pobjeda, ali i prvo mjesto, osigurani te je iz igre izvukao Alexisa i Vidala, koji je razbijesnio naciju zbog prometne nesreće u kojoj je alkoholiziran razbio Ferrari. U drugom dijelu zabijali su još Aranguiz, Medel te Raldes autogol na 'asistenciju' Henriqueza.

Čile će u četvrtfinalu igrati protiv trećeplasirane momčadi iz skupine B ili C, a to su zasad po ljestvici Urugvaj ili Venezuela. I Bolivija ide dalje bez obzira na težak poraz.