Komentari 79

Arsenal korak do Lige prvaka nakon remija na Old Traffordu

3

Walcott je u 83. s desne strane pokušao ubaciti u sredinu, no lopta je zakačila Tylera Becketa, prevarila Valdesa i završila u mreži za veliko slavlje gostiju...

Manchester United i Arsenal u derbiju 37. kola engleskog prvenstva na Old Traffordu su odigrali 1-1, a zadovoljniji svakako mogu biti gosti koji su zadržali prednost pred 'crvenim vragovima' u borbi za izravni put u Ligu prvaka, a 'topnici' bi u posljednjem kolu, mogli čak i preskočiti drugoplasirani Manchester City

Zanimljivo kako je Arsene Wenger već šesti put zaredom na travnjak poslao istih početnih 11, a to je nešto što navijači Arsenala nisu vidjeli još od 1994. godine.

Sjajan prosjek Herrere

Domaćini su poveli u 30. minuti kada je Ander Herrera sjajno pogodio u donji desni kut nakon sjajnog dodavanja Ashleya Younga s lijeve strane. Inače, to mu je šesti gol iz sedam pokušaja u Premiershipu ove sezone što je svakako fantastičan prosjek.

Momčad Arsena Wengera bila je poprilično loša u prvom djelu i ostala dužna gledateljima ovog velikog sraza. Naime, gosti na Old Traffordu u prvih 45 minuta nisu imali niti jedan pokušaj prema golu, što je prvi put od 2004. godine.

Becket 'prevario' valdesa

No, u petoj minuti nastavka Giroud se sjurio u šesnaesterac da bi ispratio dodavanje i uputio niski udarac po sredini gola, ali David de Gea odlično je reagirao i spriječio izjednačenje.

Momčad Louisa van Gaala kao da je posustala u nastavku utakmice, a u 83. minuti Theo Walcott je s desne strane pokušao ubaciti u sredinu, međutim lopta je zakačila Tylera Becketa i prevarila Valdesa, koji je ušao umjesto ozlijeđenog De Gee, i završila u mreži za veliko slavlje gostujućih navijača.

Ramsey upropastio pobjedu

Imali su gosti u posljednjoj minuti sudačke nadoknade kontru, no Ramsey je predugo čuvao loptu i propala je prilika za potpuni šok domaćih navijača.

United u posljednjem kolu u nedjelju gostuje kod Hulla, dok će Arsenal odigrati i jednu zaostalu utakmicu. Tako će 'topnici' u srijedu dočekati Sunderland, u nedjelju WBA, a zatim u subotu igrati i finale Kupa protiv Aston Ville