Komentari 69

Atlético remizirao s Bilbaom i oprostio se od obrane naslova

2

Nogometaši Atlético Madrida odigrali su 0-0 s Athletic Bilbaom u 35. kolu Primere na Vicente Calderónu i više ne mogu biti prvaci. Mandžukić je igrao od 56. minute

Već je odavno bilo jasno da Atlético Madrid neće moći ponoviti prošlu sezonu koju su završili trijumfom u španjolskom prvenstvu, no ovu subotu to je dobilo i matematičku potvrdu. "Colchonerosi" su na Vicente Calderónu odigrali 0-0 s Athletic Bilbaom i vodeća Barcelona sad im bježi nedostižnih 11 bodova tri kola prije kraja.

Momčad Diega Simeonea bila je daleko opasniji protivnik, imala više udaraca ukupno (10-7) i u okvir (3-0), no nije uspjela zabiti. Zapravo jest, i to dvaput, ali oba im je gola neopravdano poništio drugi pomoćnik zbog zaleđa; prvo Antoinea Griezmanna , potom i Tiaga Mendesa .

Griezmann je zabio u 52. minuti nakon sjajno podvaljene lopte Tiaga, a pomoćni sudac digao je zastavicu zbog zaleđa. No čini se da francuski Bask nije bio bliži golu od zadnjeg igrača gostujuće obrane.

Dvadeset minuta prije kraja još čišća situacija kod gola domaćih ponovno se nije svidjela pomoćniku. Gabi je sjajno ubacio za Tiaga koji je brži na lopti od Herrerina i preusmjerava loptu u mrežu, ali pomoćnik još jednom diže zastavicu.

Mario Mandžukić utakmicu je počeo na klupi, a Simeone ga je gurnuo u igru u 56. minuti umjesto Fernanda Torresa . Mandžo do kraja dvoboja nije bio osobito opasan po gol baskijske momčadi koja je bodom došla na sedmo mjesto ljestvice.