Komentari 32

Barca se poigrala: S drugom postavom razbila Villanovense

7

Bombetina Danija Alvesa s 30 metara, dva komada El Haddadija i hat-trick Sandra Ramireza na utakmici u kojoj je zabio svoj prvi gol. Villanovense nije imao šanse

Prošarana i izmiješana Barcelona slavila je u šesnaestini finala Kupa Kralja na svom Camp Nou protiv trećeligaša Villanovensea s uvjerljivih 6-1. Trener Luis Enrique je, kao i prošlu utakmicu protiv iste momčadi (koja je završila 0-0 u Villanuevi), odmarao standardne prvotimce, a priliku su dobile rezerve i neki igrači iz Barcelone B, Barcine druge momčadi. Ivan Rakitić nije ulazio u igru.

Rapsodija Katalonaca krenula je već u četvrtoj minuti kada je Dani Alves na asistenciju Javiera Mascherana , koji je igrao na poziciji zadnjeg veznog, bombom s tridesetak metara zabio za 1-0. Zanimljivo, Dani Alves je prvi Barcelonin igrač ove sezone koji je na Camp Nou zabio izvan šesnaesterca.

Na 2-0 je povisio Sandro Ramirez i zabio svoj prvi gol u dresu Barcelone. Malu nadu za Villanovense vratio je Juanfran u 29. minuti prekrasnim golom u rašlje. No praktički sljedeći napad Sandro Ramirez zabija svoj drugi gol za Barcu i povećava vodstvo na 3-1.

Barcelona je na teren istrčala u sastavu 4-3-3, a u prvih jedanaest su bili: Masip (G), Alves, Bartra, Vermaelen, Mathieu; Samper, Mascherano, Adriano; Aitor Cantalapiedra, Sandro Ramirez te Munir El Haddadi. Upravo je potonji zabio za 4-1 u drugom poluvremenu, a na 5-1 povisio je Sandro Ramirez zabivši hat-trick. Kad zabiješ prvi za Barcu, valjda odmah zabiješ i hat-trick. Do kraja susreta Sandro Ramirez je stigao još jednom asistirati Muniru El Haddadiju za njegov drugi gol.

Barcelona će u osmini finala igrati protiv boljeg iz susreta Cadiza i Real Madrida.