Komentari 91

Barcelona dvaput stizala pa dobila Villarreal: Raketi 5 min

7

Villarreal je na Nou Campu imao 1-0 i 2-1, a na kraju ipak izgubio 2-3. Strijelci za domaćine bili su Neymar, Rafinha i Messi, a Ivan Rakitić ušao je s klupe tek u 88.

Barcelona je pred 'samo' 60.000 gledatelja na Nou Campu svladala Villarreal 3-2 te tako ostvarila i sedmu pobjedu u nizu

Odlično su domaćini otvorili utakmicu i odmah počeli dominirati, a od samog se početka moglo vidjeti kako je posebno razigran Luis Suarez. Pokušavao je urugvajski reprezentativac i škaricama, no nije ga išao gol. U 30. minuti Denis Čerišev šokirao je domaće navijače jer je praktički iz prvog udarca u okvir i zabio za vodstvo Villarreala

Mučili su se domaćini, no u zadnjoj minuti prvog poluvremena zabio je Neymar odličnom reakcijom s nekih pet metara.

U šestoj minuti nastavka ponovno šok na Nou Campu. Giovani dos Santos povukao je kontru sa sredine terena. Ušao u šesnaesterac s desne strane, odličnim se lažnjakom riješio Piquea i asistirao Lucianu Vietti koji je samo skrenuo u praznu mrežu. Villarreal je tako postao prva momčad koja je zabila više od jednog gola u svim natjecanjima na Nou Campu

Međutim, samo dvije minute kasnije ponovno je odličan bio Suarez koji je u padu uspio asistirati Messiju, čiji udarac glavom zapinje u bloku, no na odbijenu loptu natrčava Brazilac Rafinha te zabija za izjednačenje i svoj prvi gol u prvenstvu te prvi gol na Nou Campu.

Messijeva serija

Podiglo je to domaću momčad koja nove dvije minute kasnije prelazi u vodstvo. Ponovno je asistirao Luis Suarez, a Messi se na rubu šesnaesterca oslobodio čuvara i sjajnim udarcem plasirao poluvisoko u desni kut za 3-2 Barcelone. Sjajni Argentinac zabio je u svakoj od osam posljednjih utakmica na Nou Campu, ukupno 14 golova, za njegovu osobnu rekordnu seriju

Victor Ruiz je deset minuta kasnije zabio za goste, no gol je poništen zbog zaleđa, a iz kontre je Neymar izbio sam pred gostujućeg golmana, prebacio ga i pao u sudaru s njim. Lopta nije završila u mreži i Brazilac je tražio penal, no glavni sudac nije pokazao na bijelu točku. U nastavku akcije je i Suarez mogao zabiti, no u padu je bio prenizak na drugoj stativi za ubačaj s desne strane.

Ivan Rakitić ušao je tek u 88. minuti umjesto Rafinhe koji je danas dobio prednost pred hrvatskim reprezentativcem, a Barcu u nedjelju očekuje gostovanje na San Mamésu kod Athletica. Samo četiri dana nakon toga slijedi novo gostovanje 'žute podmornice' na Nou Campu, ovaj put u kupu