Komentari 57

Bašić i Halilović podigli Sinj na noge: Hrvatska dobila Izraelce

8

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija slavila je u Sinju protiv Izraela 4-2. Josip Bašić iz Hajduka zabio je dva gola, a Alen Halilović pogodio je stativu iz penala...

Više od 2500 gledatelja gledalo je u Sinju pobjedu Hrvatske U-17 reprezentacije 4-2 nad Izraelom i uživalo u majstorijama dvojice najdarovitijih mladih hrvatskih nogometaša, Hajdukovog 16-godišnjaka Josipa Bašića i novu zvijezdu zagrebačkog Dinama Alena Halilovića.

Kapetan reprezentacije Bašić odigrao je savršenu utakmicu zabivši dva gola, a Haliloviću ništa nije išlo od ruke - promašio je penal pogodivši stativu, a nakon briljantne akcije s Bašićem i Brodićem Alenov je udarac s gol-linije odbio izraelski stoper.

Nekoliko desetaka skauta medu 2500 gledatelja pratilo je svaki potez hrvatskih bisera. Uz nezaustavljivog Bašića, pred čijim su naletima mladi Izraelci napucavali lopte preko ograde, izvanrednu partiju pružio je Fran Brodić iz Dinama. Centarfor Gudeljeve reprezentacije dvaput je asistirao Bašiću, a treći gol zabio je krasnim trzajem glavom nakon kornera.

Bašićev lob iz punog trka u 13. minuti, nakon što su Izraelci već u 2. poveli 1-0, najljepši je potez utakmice. Gudeljeva reprezentacija polako izrasta u jednu od najmoćnijih u svom godištu u Europi. U utorak i petak čekaju ih preostale dvije utakmice na kvalifikacijskom turniru, u Dugopolju protiv Kazahstana te u Imotskom protiv Turske.

Bez obzira na loš dan, pehove i pogođenu stativu iz penala, 2500 navijača pljeskom je pozdravljalo svaki dobar potez Halilovića. Njega i Bašića nakon utakmice ispred stadiona čekalo je 50-tak sinjskih dječaka. Svi su željeli fotografiju ili potpis budućih zvijezda hrvatskog nogometa.

U-17, kvalifikacije:

Hrvatska - Izrael 4-2 (Bašić 13, 17, Brodić 29, Roguljić 80 +1 /Ben Aharon 2, Bitom 69)