Komentari 179

Dinamo opet prvi na ljestvici: Hodžić je sam srušio Zagreb

10

Dinamo je u prvoj utakmici 4. kola pobijedio Zagreb 2-0 u Kranjčevićevoj ulici. Oba gola zabio je Armin Hodžić. Zagrebu je poništen gol za 1-1 zbog sumnjivog zaleđa

Zagreb i Dinamo otvorili su 4. kolo HNL-a u Kranjčevićevoj ulici. "Modri" su slavili 2-0 golovima Armina Hodžića, koji je već na pet golova nakon četiri kola, a Zagrebu je početkom drugog poluvremena poništen gol za 1-1 zbog dvojbenog zaleđa.

Zoran Mamić vratio se na sustav s četvoricom u obrani. Ante Ćorić konačno je dobio šansu u sredini, ispred njega bio je Marko Rog, a u napadu Armin Hodžić. Dosta igrača dobilo je poštedu, a nakon deset skromnih minuta Dinamo je poveo u Kranjčevićevoj ulici nakon velikog poklona Zagrebove obrane.

Katastrofalna pogreška Ćubela, koji je "servirao" Dinamovom napadaču Hodžiću sve za gol u 13. minuti. Ćorić je ubacio s lijeve strane, a Ćubel je, umjesto da izbije izvan stadiona, vratio u sredinu. Tamo su bila sama dvojica u plavim dresovima, a Hodžić je mirno zabio za 1-0. Mogao je Dinamo na odmor i s 2-0, ali Marko Rog je nakon Pintovog ubačaja s desne strane promašio nemoguće. Prazan gol s pola metra...

Zagreb je zabio za 1-1 nakon dvije minute igre u drugom dijelu, ali pomoćni sudac podigao je zastavicu. Usporena snimka pokazuje kako Konopek koji je primio loptu i zabio možda ipak nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Upravo je taj igrač Zagreba jedan od zaslužnijih za bolju predstavu domaće momčadi.

Zagreb je bio puno živahniji i raspoloženiji nego u prvih 45 minuta. No Dinamo je kaznio malo preotvorenu igru domaće momčadi i riješio pitanje pobjednika. Ivo Pinto napravio je pola posla, dao je idealnu loptu za Hodžića koji je ušao iza leđa Zagrebove obrane, prošao Livakovića i zabio svoj peti gol u prvenstvu za 2-0.

Dinamo je ovom pobjedom prvi na ljestvici s bodom više od Splita koji u subotu gostuje u Zaprešiću. Isti dan igraju Osijek i Istra. Hajduk u nedjelju dočekuje Slaven Belupo, a Rijeka igra protiv Lokomotive na novom stadionu na Rujevici.

Hodžić: Idemo spremni u Norvešku

Zasluženo smo dobili jer smo bili puno bolja momčad cijelu utakmicu. Mogli smo već u prvom poluvremenu zabiti još nekoliko golova i riješiti ranije pitanje pobjednika, no pobjeda je pobjeda i to je jedino bitno, rekao je Ivo Pinto nakon utakmice, a dvostruki strijelac Hodžić je dodao:

- Idemo spremni u Norvešku. Naravno da sam zadovoljan zbog golova. Krenulo me. No to mi je posao. No puno mi je važnije da pobjeđujemo. Odigrali smo dobro i zasluženo smo slavili - rekao je Armin Hodžić.