Komentari 100

Bilić nije uspio: Arsenal 17. put zaredom ušao u Ligu prvaka...

5

Arsenal je pobjedom protiv Bešiktaša na Emiratesu (1-0) 17. put zaredom ušao u Ligu prvaka. Mälmo je izbacio Red Bull Salzburg te prvi put izborio Ligu prvaka...

Nogometaši Arsenala 17. sezonu u nizu igrat će u Ligi prvaka. Samo Real ima dugovječniji staž ako se gledaju uzastopni nastupi u Ligi prvaka (18).

"Topnici" su na Emiratesu pobijedili Bešiktaš našeg Slavena Bilića 1-0 golom Alexisa Sancheza. Prva utakmica u Istanbulu završila je 0-0.

Bešiktaš je imao šansu izboriti skupine Lige prvaka prvi put nakon pet godina. Nadigrali su Arsenal u prvoj utakmici, ali nisu imali sreće. U drugoj su bili bez Slavena Bilića na klupi, koji je isključen u Turskoj.

Utakmicu je vodio Bilićev pomoćnik, Nikola Jurčević. I on je umalo završio na tribinama jer je u posljednjim minutama utakmice bio na terenu dajući instrukcije igračima. Arsenal je dobro krenuo, stvorio je nekoliko šansi, ali kako je utakmica odmicala, Bešiktaš je bio sve bolja momčad.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Slaven Bilić ustao je sa sjedalice na tribinama i žestoko prosvjedovao. Jack Wilshere s leđa je "pokosio" Ramona Mottu. Pedro Proenca je odmahnuo rukom.

Alexis Sanchez u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zabio je za 1-0! Bila je to dobra akcija domaće momčadi, koju je ovoljetno pojačanje iz Barcelone pretvorilo u gol. Bešiktaš je krenuo po gol kojim bi izbacio Arsenal.

Oxlade-Chamberlain u 74. promašuje zicer za domaće, a već u sljedećoj minuti Debuchy dobiva drugi žuti karton i Arsenal ostaje bez igrača! Nastaje panika na Emiratesu. No Arsenal se obranio i osigurao da navijači 17. put u nizu gledaju svoj klub u Ligi prvaka.