Komentari 17

Borussia Dortmund pobijedila Mönchengladbach u derbiju

1

Borussia Dortmund pobijedila je Borussiju Mönchengladbach u derbiju 18. kola njemačke Bundeslige 3-1. Slavila je u Mönchenglabachu nakon pet i pol godina

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Borussiju Mönchengladbach u derbiju 18. kola njemačke Bundeslige 3-1. Dortmund je ovom pobjedom ostao na osam bodova zaostatka za vodećim Bayernom, a slavio je prvi put nakon pet i pol godina u Mönchengladbachu.

Na prvi gol čekalo se do kraja prvog poluvremena. Marco Reus okrunio je odličnu predstavu Borussije Dortmund u prvom dijelu golom u 41. minuti na asistenciju Ilkaya Gundogana. Odmah po nastavku utakmice Dortmund dolazi do prednosti od dva gola nakon što je Henrikh Mkhitaryan na asistenciju Reusa pospremio loptu u mrežu Sommerova gola.

Malu nadu Borussiji Mönchengladbach vratio je brazilski napadač Raffael osam minuta kasnije, ali na tom jedinom golu je i ostala.

Pobjedu 'žuto-crnih' potvrdio je Ilkay Gundogan na asistenciju Henrikha Mkhitaryana u 75. minuti zabivši za konačnih 3-1.

Borussia Dortmund stigla je do prve pobjede u novoj, 2016. godini nakon što je u prošlom kolu izgubila od Kölna 2-1.