Komentari 33

Borussia napokon pobijedila, Bayern i Wolfsburg rutinirano

1

Bayern je slavio u Stuttgartu, a Wolfsburg doma protiv Hoffenheima, pa je razlika na vrhu Bundeslige ostala osam bodova. Borussia Dortmund slavila je nakon 6 susreta

Napokon je došao kraj crnoj seriji Borussije Dortmund u Bundesligi. Momčad Jürgena Kloppa nakon šest uzastopnih utakmica bez pobjede uzela je tri boda. U derbiju začelja kod Freiburga BVB je slavio 3-0.

Marco Reus već je u devetoj minuti doveo goste u vodstvo nakon što mu je laku zadaću i guranje lopte u praznu mrežu osigurao Pierre-Emerick Aubameyang. Asistent je postao strijelac u 56. minuti pospremivši proigravanje Gündoğana, a 18. minuta prije kraja Gabonac je još jednom zabio i postavio konačan rezultat. Borussia je skočila na 16. mjesto i jedan je bod dijeli do sigurne zone.

Vodeći Bayern išao je u goste Stuttgartu i pobjedom 2-0 poslao ga na mjesto fenjeraša. Držali su se domaćini do 41. minute kada je Arjen Robben bombom doveo Bavarce u vodstvo, a u šestoj minuti drugog dijela David Alaba iz slobodnjaka je fantastično pogodio za 2-0.

Pobjednički je odgovorio Wolfsburg i zadržao osam bodova razlike za Bayernom zahvaljujući laganoj domaćoj pobjedi protiv Hoffenheima. Bas Dost i De Bruyne upisali su se u strijelce u slavlju 3-0, od kojih je treći gol bio posebno lijep. Ivan Perišić nije bio ni na klupi za "vukove".

HSV je autogolom Marcela i golom Marcela Jansena došao do druge pobjede u nizu, ovaj put protiv Hannovera (2-1). Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad koja je zadržala sigurnu 11. poziciju na ljestvici.