Komentari 44

Čile u finalu Copa Americe: Vargas golčinom srušio Peru

9

Eduardo Vargas s dva je gola odveo Čile u prvi finale Copa Americe od 1987. godine. Domaćin je pobijedio Peru 2-1, a Vargasov gol za 2-1 je doista prekrasan

Čile je izborio svoj prvi finale Copa Americe nakon 28 godina. U noćašnjem polufinalu domaćin je pobijedio Peru 2-1, a junak Čilea bio je Eduardo Vargas s dva gola. Posebno lijep bio je onaj pobjednički u 64. minuti.

Poveo je Čile u 42. minuti nakon što se Vargas spretno snašao pred golom Gallesea, a izjednačio je u 60. minuti autogolom Medel, koji je pokušao izbaciti ubačaj Advincule, no lopta je odsjela u mreži Brava. Pobjedu je donio Vargas novim golom. Ovoga puta bila je to golčina s 25 metara za prvi finale od 1987.

Već u 20. minuti sudac Jose Argote pokazao je dvojben crveni karton Peruancu Carlosu Zambranu i dao Čileancima vjetar u leđa. S udac Argote iz Venezuele je, usput rečeno, bio zamjenski sudac jer je Bolivijac Orozco maknut prije utakmice zbog povijesnog animoziteta između Bolivije i Čilea, ali i Bolivije i Perua. Već u trećoj minuti utakmice Argote je propustio dati žute kartone Zambranu i Vidalu nakon međusobnog koškanja. Posebno zahvalan može biti Vidal koji je Zambrana odgurnuo u lice.

No zato je Zambrana isključio već u 20. minuti zbog, čini se, slučajno visoko podignute noge. Iako je već imao žuti karton, za ovaj je prekršaj Zambrano dobio izravan crveni. Možda ipak malo prestrogo. Uz to, kod prvog gola Vargasa postoji sumnja u zaleđe, a Vargasov gol na početku drugog poluvremena poništen je zbog sumnjivog zaleđa.

Dinamov napadač Angelo Henriquez ostao je na klupi svih 90 minuta. U drugom polufinalu igraju Paragvaj i Argentina.