Komentari 7

City, Everton i Stoke prošli su u polufinale, čeka se Liverpool

1

Sva tri dvoboja engleskih premijerligaša s drugoligašima u četvrtfinalu Liga kupa završili su pobjedama favorita i plasmanom u polufinale Cityja, Evertona i Stokea

Manchester City je na svom stadionu svladao Hull s uvjerljivih 4-1 zahvaljujući pogocima Bonyja u prvom te Iheanachoe i dvostrukog strijelca Kevina de Bruynea u drugom poluvremenu, dok je jedini strijelac za goste bio Robertson. I Stoke je kao domaćin svladao Sheffield Wednesday, a strijelci za 2-0 bili su Afellay i Bardsley.

Jedini je od prvoligaša gostovao Everton, ali je momčad iz Liverpoola već nakon 28 minuta vodila 2-0 protiv domaćeg Middlesbrougha pogocima Deulofeua i Lukakua te tu prednost zadržala do kraja utakmice.

U srijedu je na rasporedu posljednja četvrtfinalna utakmica u kojoj se sastaju premierligaši Southampton i Liverpool.

Polufinalni dvoboji bit će igrani u siječnju sljedeće godine, a finale na Wembleyju zakazano je za 28. veljače.

Engleski Liga kup - četvrtfinale:

• Manchester City - Hull  4-1 (Bony 11, Iheanacho 80, De Bruyne 82, 87/Robertson 90+2)
  • Middlesbrough - Everton   0-2 (Deulofeu 20, Lukaku 28)
  • Stoke - Sheffield Wednesday  2-0 (Afellay 29, Bardsley 75)
  • Southampton - Liverpool    (srijeda, 20.45 sati)