Komentari 9

Ćorlukin Lokomotiv nakon 120 min. protiv Kubana uzeo Kup...

1

Prvi put nakon osam godina Lokomotiv iz Moskve osvojio je trofej ruskog Kupa, a Vedran Ćorluka odigrao je svih 120 minuta. Nakon produžetaka pao je Kuban...

Moskovski Lokomotiv hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke pobjednik je ruskog nogometnog Kupa. U finalnoj utakmici u Astrahanu crveno-zeleni su nakon produžetaka svladali Kuban iz Krasnodara rezultatom 3-1.

Vladislav Ignatjev doveo je Kuban u vodstvo u 28. minuti, a produžetke je Lokomotivu osigurao Baye Omar Niasse izjednačujućim golom 17 minuta prije kraja.

Moskovljani su imali više snage i koncentracije u produžecima te su dvama golovima riješili finale u svoju korist. Mbark Boussoufa u 104. minuti zabija za preokret Lokomotiva, a sedam minuta poslije Aleksej Mirančuk postavlja konačnih 3-1.

Osmi je to trofej pobjednika kupa Rusije/SSSR-a za Lokomotiv i prvi nakon 2007. godine. Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike i u 90. minuti zaradio žuti karton. Kod poraženih je punu minutažu imao bosanskohercegovački reprezentativac hrvatskog porijekla Toni Šunjić.