Komentari 92

Triler na Anfieldu: 6 golova u remiju Liverpoola i Arsenala!

11

Liverpool je dvaput vodio protiv Arsenala na Anfieldu, gosti su se dvaput vraćali pa poveli da bi Liverpool u 90. minuti zabio za konačnih 3-3 u sjajnom derbiju na Otoku

Fantastičnu utakmicu odigrali su Liverpool i Arsenal u 21. kolu Premiershipa. Liverpool je dvaput vodio, Arsenal se dvaput vraćao pa poveo i držao prednost do 90. minute kad je zabio Kloppov dž oker Joe Allen za 3-3.

Čudesan početak utakmice na Anfieldu . Četiri gola u 25 minuta, dva Firminova, od toga jedan velemajstorski u rašlje. Firmino je zabio u 9. minuti nakon odbijanca. Ramsey je izjednačio već nakon pet minuta da bi Firmino u 19. minuti fantastično pogodio s 20 metara za 2-1.

No u 25. minuti Arsenal zabija za 2-2. Čudna odluka Mignoleta koji nije stavio igrača na prvu stativu nakon kornera. Koristi to Giroud koji vrhom kopačke preusmjerava loptu u gol. Obrane su bile na godišnjem kod obje momčadi. Mogli smo vidjeti još barem dva, tri gola u prvom dijelu.

Giroud je u prvom dijelu, osim gola, promašio i nevjerojatnu šansu. Tada je, zapravo, promašio loptu. No u 55. minuti nije. Sjajno se snašao francuski napadač i Arsenal je, nakon što je dvaput gubio, prvi put na utakmici poveo. Liverpool je pritisnuo i došao do boda u 90. minuti golom Joea Allena kojeg je Jürgen Klopp uveo osam minuta prije toga.

Impresivno je bilo i Kloppovo slavlje nakon tog gola.

Lov za Arsenalom nastavlja Leicester City koji je slavio golom Hutha na gostovanju kod Tottenhama i koji se bodovno izjednačio s Arsenalom, ali je ostao drugi zbog bolje gol-razlike. Manchester City je odigrao mršavih 0-0 protiv Evertona kod kuće. Chelsea je kod kuće odigrao tek 2-2 protiv West Bromwicha.