Komentari 13

Dan remija: City je ispustio 2-0 protiv novaka u Premiershipu

2

Nevjerojatnu priliku propustio je Manchester City. Nakon remija Chelseaja mogao je doći na samo bod zaostatka, ali umjesto toga, dopustio je Burnleyju veliki povratak

David Silva i Fernandinho donijeli su Manchester Cityju dva gola viška na poluvremenu, a tradicija je u takvim susretima na strani "građana". U prethodne 54 utakmice u kojima su vodili 2-0 na svojem stadionu redovito su dolazili do pobjeda, protiv novaka u ligi nisu ostali bez tri boda još od 2009. godine, a tad su i posljednji put remizirali nakon vodstva 2-0 na Etihadu.

No sve statistike pale su u vodu nakon što su George Boyd i Ashley Barnes u nastavku postavili konačnih 2-2, za veliki bod Burnleyja i još veća dva boda koja je City ispustio. Chelsea ostaje na tri boda viška, moglo je biti samo bod razlike između vodećih nakon polovice prvenstva.

Arsenal je povezao dvije pobjede u Premier ligi i odmah došao do izjednačenja sa Southamptonom na posljednjem mjestu koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Santi Cazorla i Danny Welbeck nastavili su niz "topnika" koji su u posljednjih pet utakmica zabili barem dva gola.

Dva je gola zabio i Mame Biram Diouf. Napadač Stokea donio je tri boda na susretu protiv West Bromwich Albiona, a osim Stokea i Arsenala, samo se još Leicester i Newcastle mogu pohvaliti da su nekoga pobijedili u kolu remija.

Fenjeraš je slavio s 1-0 kod Nikice Jelavića koji je igrao drugih 45 minuta, a Leicesteru je to bila prva pobjeda poslije 99 dana. Newcastle je s 3-2 protiv Evertona došao u gornju polovicu ljestvice.

Rezultati

• Tottenham Hotspur - Manchester United 0-0
  • Southampton - Chelsea 1-1 (Mane 17' - Hazard 45+1')
  • Aston Villa - Sunderland 0-0
  • Hull City - Leicester City 0-1 (Mahrez 32')
  • Manchester City - Burnley 2-2 (Silva 23', Fernandinho 33' - Boyd 47', Barnes 81')
  • QPR - Crystal Palace 0-0
  • Stoke City - WBA 2-0 (Diouf 51', 67')
  • West Ham United - Arsenal 1-2 (Kouyate 54' - Cazorla 41', Welbeck 44')
  • Newcastle United - Everton 3-2 (Cisse 34', Perez 51', Colback 68' - Kone 5', Mirallas 84')
  • Liverpool - Swansea City (ponedjeljak)