Komentari 89

Depor se spasio remijem kod Barçe, Atlético i Valencia u LP

5

Barcelona je završila prvenstvenu sezonu remijem protiv Deportiva 2-2 u oproštajnoj utakmici Xavija Hernándeza. Gosti su izborili ostanak. Atlético je 3., a Valencia 4.

Xavi Hernández odigrao je posljednju prvenstvenu utakmicu na Camp Nouu koji je legendarnog kapetana ispratio punim tribinama i sjajnom koreografijom. Barcelona je protiv Deportiva imala vodstvo 2-0, no gosti iz Galicije vratili su se na 2-2 i tako izborili ostanak u Primeri.

Lionel Messi ponovno je bio najbolji igrač "blaugrane" postigavši oba gola. Argentinac je zabio za 1-0 već u petoj mnuti nakon što ga je fino poslužio Rafinha . Leo je imao laku zadaću i kod drugog gola u 59. minuti. Neymar je napravio pola posla i poslužio Argentinca koji je zabio 43. gol u prvenstvu. Cristiano Ronaldo ostao je na vrhu ljestvice strijelaca s 48 golova.

U tim je trenucima Deportivo bio u drugoj ligi, no vratio se u zadnje 23 minute lijepim golovima Lucasa Péreza te Dioga Salomaa . Depor na kraju ima 35 bodova, kao i Granada, koja je odigrala 0-0 s Atléticom, te Eibar (pobijedio Córdobu 3-0) te zbog najboljeg međusobnog omjera osvaja 17. mjesto, posljednje koje jamči ostanak u Primeri. Ivan Rakitić utakmicu je gledao s tribina.

Niti Mario Mandžukić nije bio u konkrenciji za utakmicu posljednjeg kola Primere u kojoj je njegov Atlético remijem bez golova kod Granade sačuvao treću poziciju i izravan plasman u Ligu prvaka. Elche Marija Pašalića , pak, istim je rezultatom prošao gostovanje kod Levantea iako je imao penal. Pašalić je igrao svih 90 minuta.

Sevilla je bila deset minuta udaljena od četvrtog mjesta i kvalifikacija za Ligu prvaka zahvaljujući pobjedi kod Málage 3-2. Valencia je imala kombinacija za treće mjesto, no na kraju je jedva dohvatila i četvrto golom Paca Alcácera Almeríji deset minuta prije kraja.