Komentari 50

United protiv Cityja ništa-ništa, Klopp remizirao i 3. put u nizu

1

Bez golova i samo dva udarca prema okviru gola ponudili su United i City u derbiju grada Manchestera u desetom kolu Premiershipa te stvorili gužvu na vrhu ljestvice

Od utakmice koja se najavljivala kao bitka za Manchester gledatelji na Old Traffordu vidjeli su - ćorak. United i City odigrali su bez golova, ali i bez pravih šansi. Svaka je momčad uputila samo jedan udarac u okvir gola na utakmici, oba u drugom dijelu.

Domaćini su dominirali u prvom poluvremenu, ali samo glede posjeda lopte. Početkom nastavka razigrao se United pokušajima Herrere i Mate, no nije došao do gola.

Najbolju šansu promašio je Lingard pet minuta prije kraja utakmice, kad je s pet-šest metara od gola pogodio prečku. Nedugo potom Hart je obranio udarac Smallinga.

City je remijem vratio vodeću poziciju Premiershipa nakon deset kola s 22 boda, jednako koliko ima i Arsenal, ali uz bolju gol-razliku. Manchester United ostao je na četvrtoj poziciji s dva boda manje, koliko ima i Bilićev West Ham United.

Jürgen Klopp nije iskoristio ni treću sreću na klupi Liverpoola za prvu pobjedu. "Redsi" su dočekali Southampton i odigrali 1-1. Christian Benteke zabio je za vodstvo domaćina 13 minuta prije kraja, ali "sveci" su se stigli vratiti preko Sadija Manéa četiri minute prije kraja. Strijelac je u nadoknadi dobio dva žuta kartona, ali gosti su ipak izvukli remi.

Sunderland je u ranijem terminu svladao Newcastle United 3-0, a Tottenham, nakon što je primio gol kod Bournemoutha već u prvoj minuti, okrenuo na 5-1.