Komentari 38

Derby della Madonnina prošao je u znaku poništenih golova

9

Inter i Milan u svom su 298. okršaju na stadionu Giuseppe Meazza odigrali 0-0. Kovačić je igrao do 77., dok Brozović nije konkurirao za utakmicu zbog kartona

Milanski derbi, u Italiji popularni Derby della Madonnina, odigran je na stadionu Giuseppe Meazza, gdje Inter i Milan nisu zabili niti jedan gol. Barem ne onaj službeno priznat. Naime, u njihovom 298. okršaju čak je tri gola poništio glavni sudac Luca Banti, a utakmica je završila 0-0

Obje momčadi su po tko zna koji put ove sezone zakazale i vrlo malo pokazale u prvom poluvremenu u kojem je momčad Roberta Mancinija praktički imala samo jednu pravu priliku, kada je u 13. minuti probao Hernanes, ali je njegov udarac obranio Diego Lopez

Suso je opasno zaprijetio u 17. i 18. minuti s ruba šesnaesterca, no Handanović je to odlično branio. U 29. minuti Milanu je poništen gol zbog zaleđa, a u 35. je pokušao Menez, no golman Intera je i to 'skinuo'.

U drugom je poluvremenu utakmica malo živnula pa je tako Interu u 50. poništen gol, a osam minuta kasnije Palacio je imao šansu utakmice. Zaobišao je Diega Lopeza, ali od 'nikud' se stvorio Mexes koji mu je blokirao udarac.

Već četiri minute kasnije probao je i Mateo Kovačić, no njegov je udarac s nekih 20 metara otišao pokraj lijeve stative.

U 71. minuti susreta Mexes je zabio autogol, a tek nakon što su igrači Intera već proslavili vodstvo, sudac Banti poništio je gol zbog prekršaja. Imao je Juan Jesus dobru priliku u 79. minuti susreta, no njegov udarac s ruba šesnaesterca obranio je Lopez.

Remi i po jedan bod svakoj momčadi na kraju ne znači puno niti jednima niti drugima i vrlo će vjerojatno i jedni i drugi na kraju prvenstva ostati bez Europe.

Još je osam kola do kraja, a Milan je deveti s 43 boda, dok je Inter deseti s bodom manje. Sampdoria na petom mjestu ima 50 bodova i teoretski je dostižna, no po prikazanom večeras, teško će je dostići i jedni i drugi.

Mateo Kovačić igrao je do 77. minute, dok Marcelo Brozović nije konkurirao za utakmicu zbog kartona.