Komentari 80

Dinamo 'tricom' protiv Osijeka samo korak do 10. titule u nizu

9

Momčad Zorana Mamića uvjerljivo je svladala Osijek na Maksimiru 3-0 te tako stigla na maleni koračić od osvajanja čak desetog naslova prvaka Hrvatske u nizu

Dinamo je u prvoj utakmici 31. kola hrvatskog nogometnog prvenstva na Maksimiru svladao Osijek 3-0 te tako nastavio suvereni pohod na desetu titulu u nizu, dok pred nogometašima Osijeka ostaje težak put prema ostanku u elitnom društvu.

Od samog početka susreta bilo je jasno tko je u utakmici izraziti favorit. Redale su se prilike za domaćina pred golom Osijeka, koji je zaprijetio u 13. minuti preko Peroševića i Glavaša, no u oba je puta siguran bio golman Eduardo

U 20. minuti utakmice Marko Pjaca ostavio je jednu loptu za Domagoja Pavičića na rubu šesnaesterca, a ovaj neshvatljivo sam ima priliku namjestiti se na udarac, a onda i sjajno opaliti i zabiti za vodstvo 'modrih'.

Mamić izvadio Ademija zbog nepoštivanja suca

Zanimljiva situacija dogodila se u 31. minuti kada je trener Dinama Zoran Mamić odlučio izvaditi Arijana Ademija iz igre zbog toga što je svome kapetanu zamjerio ponašanje prema glavnom sucu utakmice Duji Strukanu. Ademi je po izlasku s terena ljutit bacio dres na klupu za pričuve, što se svakako nije svidjelo njegovom treneru.

Dominacija Dinama potvrđena je u 50. minuti kada je Pjaca probio lijevu stranu, ubacio pred gol Osijeka gdje je ponovno neshvatljivo sam igrač Dinama, ovaj put Angelo Henriquez, koji lakoćom zabija za 2-0.

Nakon nekoliko propuštenih prilika Ćorića i Soudanija, Angelo Henriquez odlično je povukao jednu loptu s desne strane prema sredini, a onda fantastično 'kroz obranu' izbacio Ćorića samog pred golmana gostiju. Mladi je igrač Dinama lakoćom zabio za uvjerljivih 3-0 Dinama i korak do naslova. Naime, u slučaju da Split u srijedu iznenadi na Kantridi protiv Rijeke, Dinamo je i službeno prvak Hrvatske