Komentari 21

Dinamo u Zlataru, Hajduk u N. Gradiški, Riječani kod Bednje

2

Branitelj naslova Dinamo putuje u Zagorje, polufinalist Rijeka još malo sjevernije, a Hajduk ide u Slavoniju. Poznati su svi parovi 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa

Poznato je koji će prvoligaš napuniti tribine stadiona kojeg niželigaša diljem Hrvatske. Nakon jučerašnjih utakmica pretkola, prema koeficijentu 32 momčadi određeni su i parovi 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa koja je na rasporedu 23. rujna.

Branitelj naslova i najuspješnija momčad u ovom natjecanju Dinamo (13 naslova) gostovat će kod županijskog ligaša Oštrca u Zlataru. Polufinalisti Hajduk i Rijeka na put će kod još jednog županijskog ligaša Sloge u Novu Gradišku odnosno Bednje iz Beletinca.

Svi ostali prvoligaši će također na gostovanja - svi osim finalista Splita , koji je na putu do ove faze natjecanja morao osvojiti županijski kup (?!), no nije uspio jer ga je četvrtoligaš OSK iz Otoka svladao nakon penala 9-8.

Koliko su propisi HNS-a apsurdni, govori podatak kako se u ždrijebu našlo mjesta za momčadi Varaždina i Pomorca čije su seniorske momčadi raspuštene , pa će Mladost Ždralovi odnosno HAŠK bez borbe u sljedeću fazu natjecanja.