Komentari 354

Fantastična Rijeka: Zadržala je izglede za europsko proljeće

11

Rijeka je i 12. utakmicu u nizu u europskim natjecanjima ostala neporažena na svojem terenu. S 2-0 protiv Standarda može se nadati drugoj fazi Europske lige

Rijeka je lakoćom ostvarila drugu pobjedu u skupini G Europske lige. Igrači Matjaža Keka pobijedili su Standard s 2-0 pred ispunjenim tribinama Kantride i zadržali izglede za prolazak u drugu fazu natjecanja.

Za to će im trebati pobjeda u gostima kod Seville u posljednjem kolu jer je Feyenoord s 2-0 protiv Španjolaca došao do vrha ljestvice. Nizozemci imaju devet bodova, Sevilla osam, a Rijeka sedam, dok je Standard jedini bez izgleda za prolazak jer je ostao na četiri boda.

Kramarić iznudio penal i crveni

Od početka se vidjelo da je Moises raspoložen za igru, njegov udarac u petoj minuti s crte je glavom izbacio Jelle Van Damme, no u 26. minuti više nikog nije bilo na crti da spasi goste. Iz kornera je ubacio Mato Jajalo, na prvoj stativi poletio je Moises i neobranjivo zabio glavom pored Yohanna Thuram-Uliena

Ne iznenađuje što je uz Moisesa još jednu vrhunsku utakmicu odigrao Andrej Kramarić. Samo tri minute prije gola pogodio je stativu, a u 33. minuti povukao je napad jedan na tri.

Ni to ga nije omelo, jednim driblingom projurio je pored Dine Arslanagića, koji ga je u šesnaestercu povukao s leđa, za crveni karton, ali i penal za Rijeku. Kramarić je rutinski poslao Thuram-Uliena u jednu, a loptu u drugu stranu za 2-0 u 34. minuti.

Tomečak zna i desno i lijevo

Imali su Riječani i sreće u prvoj polovici nastavka. Belgijcima je zbog zaleđa poništen gol Viniciusa u 51. minuti, a šest minuta poslije švicarski sudac Stephan Studer nije vidio kako je Marko Vešović rukom blokirao udarac Viniciusa

Vešović je i uz taj negativni detalj odradio dobar posao na mjestu desnog beka, po toj je strani s Vedranom Jugovićem sudjelovao i u napadima, dok je na lijevoj strani Ivan Tomečak uspio zaustaviti Paul-Josea Mpokua, krilnog igrača koji je u prvoj utakmici bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu Standarda 2-0.

Rijeka treba pobjedu u Španjolskoj

No poslije te utakmice Belgijci su zabili samo još dva gola i osvojili samo još jedan bod u skupini, pa će bez rezultatskog značaja dočekati Feyenoord 11. prosinca. Hrvatsku će javnost više zanimati što će se tog dana događati u Sevilli jer Rijeka ima veliku priliku za europsko proljeće.

• Rijeka - Standard 2-0 (Moises 26', Kramarić pen. 34')
  • Feyenoord - Sevilla 1-0 (Toornstra 56', El Ahmadi 83')