Komentari 2

Druga HNL: Patke su u Solinu prekinule derbi za ostanak...

1

Gorica je remizirala s Pomorcem, Zagreb sa Sesvetama, a Solin s Dugopoljem. Inter je s minimalnih 1-0 dobio Rudeš u 28. kolu Druge hrvatske nogometne lige

U 20. minuti susreta Solina i Dugopolja (1-1) na teren su sletjele dvije patke. Kako nisu imale namjeru odletjeti, sudac je morao prekinuti susret. U otjerivanje je krenuo golman Solina i nakon nekoliko minuta patke su poletjele, a susret se nastavio.

Solin je vodio do 85. minute, činilo se da su bodovi za ostanak u ligi vrlo blizu, no tada je Tešija, pokušavajući nabaciti, dobio saveznika u vjetru. Lopta je promijenila smjer i završila u golu.

Gorica je na svom terenu remizirala s Pomorcem 0-0, a domaćini su od 72. minute imali igrača više. Gerc je nesmotreno startao na golmana Koprića i dobio drugi žuti, isključujući karton. No nije Gorica iskoristila brojčanu nadmoć. Da su pobijedili, mogli su drugoplasiranoj Cibaliji stići na samo bod zaostatka...

U derbiju kola vodeći Zagreb gostovao je u Sesvetama i vratio se s bodom (1-1). Domaćini su bili dosta bolji, a veliku nervozu platio je isključenjem predstavnik, odnosno predsjednik Zagreba Dražen Medić. Gosti su poveli u 76. minuti golom Matića, a za Sesvećane je izjednačio Kolar dvije minute prije kraja utakmice iz penala.