Komentari 36

Fiorentina pobijedila Barcu, 'leteća asistencija' Rakitića

4

Badelj, Rebić i Bagadur s Fiorentinom su pobijedili Barcelonu 2-1 za koju je Ivan Rakitić igrao do 64. minute i asistirao Suarezu. Alen Halilović ostao je na klupi

Na stadionu Artemio Franchi u Firenzi domaća je Fiorentina skinula jedan veliki skalp iako se radi tek o pripremnoj utakmici. U Champions Cupu Fiorentina je pobijedila Barcelonu 2-1 , a sva tri gola pala su u prvih 17 minuta.

Povela je Fiorentina golom 'desetke' Bernardeschija u četvrtoj minuti utakmice. Borja Valero na rubu 16-erca prodao je 'tunel' Sergiju Busquetsu, odlično ubacio na pet metara gdje Bernardeschi neometan glavom zabija prvi gol na utakmici. Samo dvije minute kasnije na sceni su Ivan Rakitić i rumunjski golman Fiorentine Tătăruşanu . Ivan je izašao sam pred golmana, no Rumunj brani zicer.

Iako je Barcelona dominirala terenom, u 12. minuti semafor je pokazivao 2-0. Strijelac je opet bio Bernardeschi, a ovoga puta asistirao mu je drugi Španjolac u momčadi, Joaquin. Najprije je izvozao Albu, da bi dodao povratnu za dvostrukog strijelca koji zabija kroz noge Vermaelenu.

Pet minuta kasnije Barcelona smanjuje. Ivan Rakitić sjajno je u letu asistirao Luisu Suarezu koji takve prilike ne propušta i gledatelji su u Firenzi vidjeli već treći gol. I to je bilo to što se tiče golova. Barcelona je nastavila dominirati, no bez učinka i Fiorentina s pravom može optimistično čekati početak prvenstva.

Od hrvatskih igrača Rakitić je igrao do 64. minute, Badelj prvo poluvrijeme, Rebić i Bagadur posljednjih 15 minuta, a Alen Halilović ostao je na klupi svih 90 minuta. Valja napomenuti i kako u Barceloninoj momčadi i dalje nema Messija, Neymara, Danija Alvesa i Mascherana.