Komentari 39

Golijada u finišu derbija Rima: Yanga-Mbiwa donio Romi LP...

2

Uzbudljiva završnica derbija "della Capitale" pripala je nogometašima Rome. Pobjedom 2-1 potvrdili su drugo mjesto u Serie A, a Lazio će strepiti za Ligu prvaka

Do 73. minute Lazio i Roma držali su "nulu" u čuvenom derbiju "della Capitale". A onda je prepuni Olimpico razbudio nogometaše koji su zabili tri gola, od čega dva u mreži Lazija. Roma je pobijedila 2-1 i potvrdila titulu doprvaka Italije.

Juan Manuel Iturbe zabio je 17 minuta prije kraja vodećigol za Romu nakon što ga je s desne strane proigrao Victor Ibarbo, Kolumbijac koji je ušao u igru samo 12 minuta prije toga.

Činilo se kako će to biti i pobjedonosni gol za "giallorosse", no Lazio se ipak vratio u igru. Igrala se 82. minuta, a fantastičnu su akciju odigrali službeni domaćini. Felipe Anderson s lijeve je strane ubacio za Klosea na desnu stranu, Nijemac je vratio glavom na peterac za Filipa Đorđevića koji također glavom pogađa mrežu. Ušao je Srbin samo šest minuta prije toga.

I dok su navijači nebeskoplavih još slavili, u mreži De Sanctisa pao je novi gol. Miralem Pjanić, još jedan džoker s klupe Rudija Garcíje, ubacio je iz slobodnjaka, a Francuz Mapou Yanga-Mbiwa glavom donio Romi pobjedonosnih 2-1.

Alessandro Bianchi/Reuters/PIXSELL

Roma je pobjegla Laziju na nedostižnih četiri boda kolo prije kraja, a Lazio je ostao trećeplasirani s tri boda ispred Napolija. No ovakav rezultat pogodovat će Napolitancima koji u zadnjem kolu na San Paolu dočekuju Lazio te pobjedom mogu osvojiti treće mjesto, time i kvalifikacije za Ligu prvaka.