Komentari 84

Gotal i Vlašić za rođendansko slavlje Hajduka nad Slavenom

13

Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo 2-1 i tako u svojoj prvoj prvenstvenoj utakmici pod vodstvom Harija Vukasa pobjedom najavio odgođeni derbi s Rijekom

Nakon remija u Puli između Istre 1961 i Rijeke odigrana je i druga utakmica nedjeljnog dijela 21. kola Prve HNL u kojem je Hajduk pred oko šest tisuća gledatelja na Poljudu svladao Slaven Belupo 2-1.

'Bili' su odlično otvorili prvu prvenstvenu utakmicu pod vodstvom Harija Vukasa, ali i bez Jeana Kouassija, te poveli već u 8. minuti kada je prvo golman Kardum obranio udarac Maglice, a na odbijenu loptu natrčao Sandro Gotal i iz blizine ju samo pospremio u mrežu za svoj osmi gol ove sezone s kojim se na mjestu najboljih Hajdukovih strijelaca izjednačio s Mijom Caktašem

Pokušavao je Hajduk ponovno preko Gotala, no na 2-0 povisio je Nikola Vlašić u 40. minuti. Sjajno je petom loptu ostavio Sušić, a Vlašić ju pospremio u mrežu za svoj drugi prvenstveni gol ove sezone.

Sjajan gol Parackog

Gosti su u 59. minuti uspjeli smanjiti rezultat, i to pravim 'eurogolom' Gorana Parackog s više od 25 metara u rašlje Kalinića. Međutim, za remi ipak nisu imali snage, iako su začuđujuće i na poluvremenu (55-45), a i na kraju utakmice imali veći posjed lopte (57-43).

Hajduk u srijedu čeka odgođeni derbi protiv Rijeke na Kantridi, a onda u subotu gostovanje kod Lokomotive, dok će Slaven Belupo u petak dočekati Istru 1961.