Komentari 69

Badelj i Kalinić Fiorentinu su doveli samo na bod do Intera

3

Fiorentina je pobijedila Udinese 3-0. U 27. minuti Milan Badelj je pucao, lopta se odbila od Nikole Kalinića i završila u golu. U 62. Kalinić je izborio penal za 2-0

Milan Badelj je pucao, a lopta se odbila od Nikole Kalinića i završila iza leđa Udineseova golmana Orestisa Karnezisa. Hrvatski dvojac u Fiorentini najzaslužniji je za vodeći gol, ali i pobjedu Fiorentine protiv Udinesesa 3-0 u 15. kolu Serie A .

Gol u 27. minuti talijanska liga pripisuje Badelju dok neki drugi pak pišu da se gol mora brojati Kaliniću. Nama je potpuno svejedno jer Fiorentina na hrvatskim krilima juri prema vrhu Serie A.

I kod drugog gola Nikola Kalinić odigrao je veliku ulogu. Primirio je Kalinić jednu loptu u 62. minuti, krenuo prema golu, no u kaznenom prostoru ruši ga Badu i sudac pokazuje na bijelu točku. Sigurni izvođač penala je Josip Iličić. Pobjedu je golom u 86. minuti potvrdio Gonzalo Rodriguez.

S ova tri boda Fiorentina se primaknula na samo bod zaostatka za vodećim Interom te prestigla Napoli koji je danas kiksao protiv Bologne.

U ostalim današnjim utakmicama Atalanta je pobijedila Palermo 3-0, Chievo Frosinone 2-0, a Empoli Veronu 1-0. Sassuolo je pobijedio Sampdoriju 3-1, a Šime Vrsaljko u 90 odigranih minuta ubilježio je asistenciju i žuti karton.