Komentari 295

Inter vodio 2-0! Penal i Hodžić spasili su Dinamo u Zaprešiću

7

Razočaran sam pristupom mojih igrača u prvom dijelu. Čini se da su neki ostali u Münchenu, rekao je Zoran Mamić nakon 2-2 protiv Intera u drugom kolu Prve HNL

Inter je dočekao Dinamo u 12. kolu HNL-a. Zaprešićani su vodili 2-0, Dinamo je zabio pred kraj prvog dijela iz penala za koji igrači Intera tvrde kako nije postojao te potpuno vratio u igru početkom drugog poluvremena nakon eurogola Armina Hodžića. Zaprešićani su izdržali do kraja i završilo je 2-2.

"Modri" u Zaprešiću nisu izgubili od 2004., a Zoran Mamić najavio je utakmicu kao tešku protiv kluba koji ima Samira Toplaka, po njemu, jednog od najboljih trenera u ligi.

Mamić je krenuo sa "šarenim" sastavom u Zaprešiću. Dinamov trener nije mogao računati na kartoniranog Henriqueza te ozlijeđene Sigalija, Schildenfelda, Pinta i Pavičića, dok je Marko Pjaca dobio odmor.

Mamić je u Zaprešiću igrao s Eduardom na golu, u zadnjoj liniji bili su Matel, Goncalo, Tarave i Musa, Antolić, Rog i Machado bili su u vezi, a naprijed su igrali Soudani, Fernandes i Hodžić. Na drugoj strani u napadu Intera bio je Ilija Nestorovski koji s Hodžićem vodi na listi strijelaca (svaki po 7 golova).

Eurogol Čabraje i odbijanac Nestorovskog za 2-0

Nakon početnog ispitivanja snaga Inter je šokirao "modre". Dejan Čabraja je zabio sjajan gol u 7. minuti. Opalio je Interov veznjak s desne strane, a Eduardo je opet primio u svoj kut. Dinamo je uzvratio preko Fernandesa, no Posavec odlično brani.

Inter je u 28. minuti mogao povesti 2-0. Sjajna akcija domaćih, Čabraja je bio na drugoj stativi, ali Musa je spasio čisti gol. Dinamo uzvraća preko Antolića, no Posavec je novom obranom zadržao vodstvo Interu.

Domaći su prijetili preko Čabraje koji je bio posebno motiviran. Pokušao je i lijevom nogom iznenaditi Eduarda, ali otišlo je to preko gola. Mamićevo lice bilo je smrknuto. Interovi igrači slavili su drugi gol na utakmici, a Dinamov trener nije mogao vjerovati što je njegova obrana radila.

Lopta je stigla s lijeve strane, Taravel i Goncalo kao da su je tražili povećalom na terenu, a dok su oni tražili, Ilija Nestorovski zabio je osmi gol sezone za 2-0.

Gabrilo vidio ruku i sudio penal za Dinamo

Pred kraj prvog dijela Goran Gabrilo navukao je na sebe bijes domaćih igrača i navijača. Negdje u gužvi u Interovom šesnaestercu vidio je ruku Čabraje. Istina, Interov igrač igrao je rukom, ali to je bila situacija slična onoj Benkovića s Poljuda.

Je li bio penal ili ne, pogledajte na TPORTALU i prosudite sami.

Igrač je povlačio ruku i pokušao je izbjeći kontakt, praktički je kontrolirao loptu, no Gabrilo je odlučio pokazati na penal. Junior Fernandes stavio je loptu na bijelu točku i smanjio na 2-1. Dinamo može biti sretan jer Inter je u prvih 45 minuta pokazao više.

Hodžićeva majstorija za 2-2

Dinamo je sjajno otvorio drugi dio. Hodžić je primio loptu leđima okrenut u Interovom šesnaestercu. Malo je podigao loptu i lijevom nogom zabio od prečke.

Krasan gol koji je stigao Nestorovskog na vrhu. Sad su obojica imala po osam golova.

Čabraja je uzvratio nakon prvog pravog napada Intera u drugom poluvremenu. Pucao je strijelac prvog gola za Inter, ali ovaj put u stativu. Dinamo je u 67. minuti imao čisti zicer. Antolić je išao sam na golmana, lijevo je imao Hodžića, no Dinamov kapetan bio je sebičan i Posavec mu je sjajno obranio.

Inter je čekao na šansu iz kontre, a Dinamo u ofenzivi koja je trajala većim dijelom drugog poluvremena nije uspio zabiti treći gol.

Mamić razočaran: Neki su još bili u Münchenu

Utakmica je za gledatelje bila dobra, ali mi treneri naći ćemo puno stvari s kojima ne možemo biti zadovoljni. Svojim pristupom nismo zaslužili zabiti. Inter je igrao jako dobro i ja mu čestitam, rekao je Zoran Mamić i dodao:

- Vratili smo se u drugom dijelu, ali mene i dalje muči ono što smo prikazali u prvom. Nismo bili dobri.  Neki su još bili u Münchenu.

Toplak: Nemam riječi

Nemam riječi kojima bih čestitao igračima na ovom pothvatu. Izborili smo bod i pokazali veliku želju. Ovo je veliki bod za nas. Da se ovako igra pred 50.000 ljudi to bi bila prava nogometna fešta, rekao je trener Intera Samir Toplak.