Komentari 6

Inter stigao do prve pobjede u Prvoj HNL, slomio je Slavena

1

Prvu utakmicu šestog kola MAXtv Prve lige odigrali su u Zaprešiću Inter i Slaven Belupo. Div iz predgrađa u zanimljivoj je utakmici stigao do prve pobjede u prvenstvu

Nogometaši zaprešićkog Intera stigli su do prve pobjede u Prvoj HNL! U šestom kolu došao im je Slaven Belupo, a ispratili su ga s 2-1 u jako teškom susretu, koji je obilježio crveni karton gostiju, nakon čega se nisu oporavili.

Očekivala se čvrsta utakmica s jako malo prilika, a to se i dogodilo. U prvom dijelu mreže su bile netaknute sve do 37. minute kad zabija Mate Delić i dovodi Koprivničane u vodstvo, prilikom čega se činilo da će domaći teško do pobjede. Naime, rijetko zabijaju i ove sezone u pet kola još nisu zabili više od jednog pogotka.

No odmah na početku drugog dijela stisnuli su domaći i to se jako brzo isplatilo, u 56. zabija Blažević i potom samo dvije minute kasnije Filip Ozobić zbog brutalnog faula dobiva crveni karton, što je odredilo daljnji tijek utakmice. Pokušao je Željko Kopić promjenama nešto promijeniti, stavio je Savića umjesto Ejupija i Jambora umjesto Parackog.

I dobro se branio do 70. minute kad je Nestorovski zabio za konačnih 2-1 i donio Interu vrijedna tri boda, sedam imaju ukupno. Slaven Belupo je ostao šest i upravo ih je na petom mjesto preskočio Inter.