Komentari 54

Irska svladala Njemačku, a Sj. Irskoj povijesni plasman na EP

3

Lewandowski je u posljednjim trenucima zabio za 2-2 protiv Škotske, a Poljska će u zadnjem kolu kod kuće igrati protiv Irske za 2. mjesto i izravan plasman na Euro

Osim najiščekivanije utakmice dana, one između Albanije i Srbije, odigrano je još ukupno sedam utakmica u sklopu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo sljedeće godine u Francuskoj.

U skupini I Portugal je svladao Dansku 1-0 i tako potvrdio prvo mjesto u skupini i plasman na Europsko prvenstvo. Moutinho je zabio u 66. minuti susreta. Danska je odigrala svih osam utakmica u skupini i u zadnjem će kolu sa strepnjom pratiti ogled Albanije i Armenije. Pobijedi li Albanija, Danska će kao treća u dokvalifikacije.

Gruzija je u ranijem terminu skupine D s visokih 4-0 svladala Gibraltar, a Irska je golom Shanea Longa svladala Njemačku 1-0. Svjetski prvaci će u posljednjem kolu kod kuće dočekati Gruziju i najvjerojatnije potvrditi plasman kao prvoplasirana momčad, dok će Irska i Poljska u međusobnom ogledu u Varšavi igrati za drugo mjesto i izravan plasman u Francusku

Škotska i Poljska odigrali su 2-2. 'Stroj za golove' Robert Lewandowski je već u trećoj minuti izbjegao zaleđe, izbio sam pred golmana te zabio za vodstvo gostiju. Okrenuli su domaćini fantastičnim golovima Ritchieja u 45. te Fletchera u 62. minuti, a Lewandowski je zabio u doslovno posljednjim trenucima susreta za šok domaćih navijača.

U skupini F Grčka je nastavila s očajnim igrama u kvalifikacijama te je poražena 1-3 od jednog od najugodnijih iznenađenja kvalifikacija Sjeverne Irske, koja se tako kao vodeća u skupini po prvi put u svojoj povijesti plasirala na Europsko prvenstvo

Finska je iznenadila i odigrala 1-1 protiv Rumunjske, dok je Mađarska gubila od Farskih Otoka, no na kraju ipak slavila 2-1.