Komentari 57

Istra s igračem više okrenula lokose, Radonjić se ozlijedio

9

Luka Begonja doveo je Lokomotivu u vodstvo golom s 40m u praznu mrežu, no Istra 1961 uspjela je okrenuti utakmicu u svoju korist preko Repića i Gregova za 2-1

Jan Doležal ostavio je momčad Lokomotive na cjedilu dobivši drugi žuti karton nakon samo 11 minuta igre, što Istra 1961 nije propustila iskoristiti i pobijedila je 2-1 u pretposljednjoj utakmici 32. kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj. Prva je to prvenstvena gostujuća pobjeda istarskog prvoligaša nakon godinu dana te tek druga pobjeda nad lokosima u gostima u osmoj utakmici.

Dejanu Radonjiću stradao je gležanj nakon što je Doležal startao na njega s dvije noge u sedmoj minuti. Sudac Domagoj Vučkov Doležalu je dao žuti, a Radonjić je završio na zagrebačkoj Traumatologiji, gdje mu prema prvim informacijama nisu ustanovili ozbiljniju ozljedu gležnja, no dobio je gips na desnoj nozi.

"Iskreno, nisam znao kako ćemo zabiti gol kada nam se Radonjić ozlijedio. Nije mi bilo svejedno, ali Bog je valjda htio da danas pobijedimo. Nismo momčad koja može stvarati mnogo prigoda, ali smo napokon bili dovoljno strpljivi i zasluženo slavili" - Igor Pamić

Kao da mu to nije bilo dovoljno upozorenje, Doležal je četiri minute potom krajnje neoprezno ušao u skok-duel sa Šimurinom te ga laktom posložio na travu. Dovoljno za drugi žuti i brojčanu prednost za Puljane praktički čitavu utakmicu. Igrala se 11. minuta.

Lokomotiva je, međutim, uspjela povesti u 32. minuti nakon što je protivnički golman Ivan Brkić loše ispucao loptu malo izvan šesnaesterca, ravno u noge Luki Begonji koji je s 40-ak metara iz prve pogodio praznu mrežu i prvijencem u sezoni doveo domaćine u vodstvo.

"Kako mi igramo i kako se neki igrači ponašaju je nedopustivo. Mi razmišljamo o Europi, a ovakvim pristupom nećemo više nikoga dobiti do kraja sezone. Da imam nekoga promijenio bih ga, ali mnogi će se iznenaditi na kraju sezone." - Tomislav Ivković

Na odgovor Pamićevih izabranika trebalo je čekati samo šest minuta. Marcel Heister dao je povratnu loptu na lijevoj strani Antoniju Repiću, a Radonjićeva zamjena također je zabila prvi gol u MAXtv Prvoj ligi u trećem nastupu.

Gosti su u drugom poluvremenu nastavili koristiti igrača više i konstantno stvarali prilike, a presudnom se pokazala 49. minuta i slobodnog udarca Matoša. Na petercu je Šime Gregov glavom poslao loptu u mrežu za 2-1 te zaokružio dan prvijenaca u Kranjčevićevoj svojim premijernim golom u sezoni.

Do kraja utakmice obrana Lokomotive bila je na pravim mukama, a samo dekoncentraciji Istrinih nogometaša mogu zahvaliti što kraj utakmice nisu dočekali s puno više golova u mreži Simona Sluge. Ipak, Puljani su osvojili tri boda kojima su jednako toliko odmakli ugroženima Osijeku i Zadru na začelju ljestvice, dok je Lokomotiva propustila preskočiti Hajduk na trećem mjestu.