Komentari 15

Jan Doležal zabio za slavlje: Lokomotivi pobjeda u Osijeku

18

Imao je Osijek u samoj završnici dvije velike prilike za eventualni remi, no sjajan je na golu gostiju bio Oliver Zelenika čije su obrane donijele Lokomotivi nova tri boda

Nogometaši Osijeka i Lokomotive kompletirali su šesto kolo HNL-a, a na stadionu u Gradskom vrtu slavili su gosti 1-0 golom Doležala u 60. minuti.

Prečka Doležala

Momčad Ante Čačića bila je bolja od samog početka susreta, a već u 15. minuti Jan Doležal nakon sjajnog šuta pogađa prečku.

U 36. minuti Ivan Fiolić izvodi slobodni udarac, pogađa živi zid, a nakon visokog odbijanja lopte Eros Grezda se našao sam pred golmanom Zvonimirom Mikulićem koji u zadnji tren brani i izbija loptu u korner.

Nakon 15. minuta igre u nastavku Doležal je odlično primio loptu u trku po desnoj strani, a onda se još bolje oslobodio svog čuvara i iskosa s nekih 15 metara pogodio u suprotni kut za vodstvo gostiju.

Propustili su u 82. minuti gosti zabiti za potvrdu pobjede kada je Mirko Marić ostao sam na pet metara ispred domaćeg golmana, ali nije uspio zabiti. Kada se činilo da Osijek više nikako ne može do remija, momčad Dražena Beseka je u samoj završnici imala dvije velike prilike, no nije uspjela zabiti.

Zelenika obranio bodove

U 89. minuti Tomislav Šorša je odlično ubacio s lijeve strane, a Goran Roce sa sedam metara pucao ravno u Zeleniku. U trećoj minuti sudačke nadoknade Antonio Perošević dobio je loptu na nekih osam metara, no i njegov je udarac sjajno obranio Zelenika za drugu pobjedu Lokomotive i peto mjesto na ljestvici sa sedam bodova koliko imaju i Hajduk te Inter iz Zaprešića.

U sljedećem kolu klub s Kajzerice u petak dočekuje Inter, dok će Osijek na Poljud i na nedjeljno gostovanje kod Hajduka