Komentari 81

José može pripremati slavlje: Chelseaju remi na Emiratesu

1

Arsenal je protiv Chelseaja na Emiratesu tražio priključenje "bluesima" na vrhu Premiershipa, no odigrao je tek 0-0. Plavci su tako došli nadomak naslova prvaka

Osam sati i dvije minute. Toliko Arsenal nije mogao zabiti Chelseaju. Taj su neslavan niz "topnici" nastavili i u nedjeljnom gradskom derbiju na Emiratesu protiv istog protivnika koji je završio 0-0.

Momčad Joséa Mourinha tako je praktički osigurala premijerligaški naslov pet kola prije kraja jer ima deset bodova prednosti pred Cityjem (utakmica više) i Arsenalom.

Ramires je u nedostatku aktivnosti napadačke linije imao najbolju šansu za goste u prvom poluvremenu, no pucao je ravno u Ospinu sedam minuta prije kraja prvog dijela. Arsenal je otvorio drugi dio šansom Nacha Monreala koji nije pogodio okvir, a bezuspješan je bio i pokušaj Didiera Drogbe, koji je ušao u nastavku, na drugoj strani.

Cesc Fàbregas vratio se u Arsenalov dom, popraćen pljeskom, ali i zvižducima s tribina koje su vidjele prvi remi bez golova "topnika" u cijeloj sezoni.

Računica za "bluese" jasna je. Treba im pet bodova iz isto toliko utakmica do kraja, a potvrdu naslova mogli bi dobiti već idući vikend protiv Crystal Palacea. Prije toga igraju protiv Leicester Cityja (srijeda).