Komentari 15

Juventusova 'trica' Laziju u Rimu, Roma bolja od Atalante

1

Subotnje ispite u Serie A uspješno su odradila dva kluba s vrha, Juventus koji je svladao Lazio 3-0 u Rimu te Roma koja je na gostovanju dobila Atalantu 2-1

Roma još uvijek ne posustaje držati korak za Juventusom u borbi za "scudetto", ali ni "stara dama" ne prestaje pobjeđivati. Tako bi se mogao sažeti subotnji program 12. kola Serie A u kojemu su tri boda osvojila dva kluba s vrha ljestvice.

Juventus je odradio puno teži zadatak na gostovanju kod Lazija u Rimu. Torinezi su poveli preko Paula Pogbe u 24. minuti na dodavanje Carlosa Téveza, a nakon toga samo su nastavili tradiciju osvajanja sva tri boda kad prvi zabiju gol u ovoj sezoni.

Argentinac se potom sam upisao u strijelce u desetoj minuti nastavka kada je pogodio s ruba šesnaesterca. Bio je to njegov deveti gol u deset utakmica, čime je ostao najbolji strijelac Serie A. Uvjerljivu pobjedu momčadi Massimiliana Allegrija zaključio je Pogba novim golom u 64. minuti za nastavak nepobjedivosti Juventusa protiv Lazija na gostovanjima u prvenstvu. Serija traje dugih 11 godina.

U ranijoj utakmici Roma je također uspješno slavila na gostovanju. Atalanta je na svom terenu izgubila 2-1, ali daleko je to bilo od dobre partije "vučice". Tijekom utakmice uputili su samo dva udarca u okvir i šest ukupno, pa mogu biti zadovoljni što su kući otišli s pobjedom.

Domaćin je sjajno krenuo u utakmicu i zabio već u prvoj minuti preko Moraleza, ali već do predaha Roma je preokrenula golovima Ljajića (23.) i Nainngolana (42. minuta).