Komentari 86

Kalinić zabio u pobjedi 'viola', Vrsaljko bolji od Mandžukića

1

Juventus Marija Mandžukića izgubio je kod Vrsaljkova Sassuola 1-0 s desetoricom, a Nikola Kalinić upisao se u strijelce u pobjedi Fiorentine kod Hellas Verone (2-0)...

Nikola Kalinić nemilosrdno trpa u Italiji. Hrvatski reprezentativni napadač zabio je u pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Hellasa u Veroni 2-0 kojom su "viole" zadržale treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. To mu je već šesti gol u Serie A.

Kalinić je kumovao prvom golu svoje momčadi u 25. minuti, kad je natjerao bivšeg nogometaša Barcelone Rafu Márqueza da zabije autogol. Sam se upisao u strijelce u 57. minuti. Lijepo ga je poslužio Giuseppe Rossi, a Kale je s pet metara zabio u praznu mrežu. Igrao je svih 90 minuta, a Milan Badelj do 59.

Takve sreće nije bio njegov reprezentativni kolega Mario Mandžukić. Juventus je kod Sassuola izgubio 1-0 golom Nicole Sansonea iz 20. minute, a Giorgio Chiellini već u 39. minuti zaradio je isključenje. Mandžo je igrao do 60. minute, a Šime Vrsaljko u pobjedničkim redovima svih 90.

Vrh ljestvice preuzela je ponovno Roma pobjedom nad Udineseom 3-1 na Olimpicu uz golove Miralema Pjanića, Maicona i Gervinha. Za goste je počasni gol u završnici zabio Cyril Thereau.

Igor Bubnjić s klupe je gledao poraz Carpija kod Frosinonea 2-1, Ivan Strinić pobjedu Napolija nad Palermom 2-0, baš kao i Mato Jajalo na strani sicilijanske momčadi.