Komentari 45

Kantrida neosvojiva tvrđava: U Rijeci je pao još jedan velikan

4

Na Kantridi je tako srušen još jedan velikan, možda ne tako zvučan kao Real, čiji su igrači pognutih glava Rijeku napustili 1984. godine, ali opet klub bogate tradicije

Nevjerojatna atmosfera bila je večeras na Kantridi. Navijanje od prve do posljednje minuta sučevog zvižduka, nakon kojeg je u Rijeci mogla početi velika fešta. Kantrida se još jednom pokazala kao neosvojiva tvrđava za goste, Stuttgart je pao 2-1, iako ostaje žal zbog gola u domaćoj mreži u 89. minuti.

Najavljivali su Riječani da je ovo povijesna utakmica. Euforija se osjećala na svakom koraku u gradu, a vrhunac je stigao u samoj završnici utakmice kada je stadion nakon golova Benka i Kvržića 'eksplodirao.

Na Kantridi je tako srušen još jedan velikan, možda  ne tako zvučan kao Real, čiji su igrači pognutih glava Rijeku napustili 1984. godine, ali opet klub vrlo duge i bogate tradicije.

Juventus je 1980. na Kantridi u četvrtfinalu Kupa kupova izvukao 0-0, Real je 1984. izgubio 3-1. 29 godina kasnije na Kantridi je pao i Stuttgart. Hrabri i srčani Riječani pokazali su da se može i protiv favorita. Iako zbog primljenog gola u samoj završnici, šanse Riječana uoči uzvrata nisu male. Pogotovo zbog činjenica da Kek ima momčad koja ove sezone još nigdje nije izgubila. Nadamo se, neće još barem neko vrijeme.