Komentari 14

Kutija šibica: Promotionplay i Big Bang Team prošli u finale

9

Finalisti 44. izdanja "Kutije šibica" su Promotionplay i Big Bang Team. U subotnjim polufinalima dobili su AC Malešnicu odnosno Pizzeriju Stari Zagreb-Borongaj Lugove

Jedno uzbudljivo i drugo rano odlučeno polufinale vidjeli su gledatelji subotnjeg programa "Kutije šibica" u dvorani 2 Doma sportova. Promotionplay je nakon penala svladao AC Malešnicu, a Big Bang Team bez većih problema prošao Pizzeriju Stari Zagreb-Borongaj Lugove. To su finalisti 44. izdanja najstarijeg malonogometnog turnira u Hrvatskoj.

U prvom polufinalu Promotionplay, momčad koja je 2010. i 2012. osvojila naslov, pala je u zaostatak početkom drugog poluvremena golom Silvija Totha, a taj je rezultat na semaforu stajao sve do tri minute prije kraja kad je Kovačec vratio stvari na početak.

U raspucavanju sa sedam metara Ješe i Franja pogodili su za Promotionplay, a za Malešnicu nisu uspjeli Stojanović i Bačić.

Big Bang Team, momčad iz Dubrave, u drugom je polufinalu nakon 11 minuta imala dva gola prednosti protiv Pizzerije Stari Zagreb-Borongaj Lugova. Pogodili su Bartolucci i Dodić, a kada je minutu prije poluvremena Karamatić zabio za 3-0, bilo je jasno da će se Sesvećani jako teško vratiti.

Početkom drugog poluvremena Ivan Mikulić digao je vodstvo Big Banga na 4-0, a u samoj završnici Stari Zagreb je uspio smanjiti poraz na prihvatljivih 4-2 zahvaljujući autogolu Dodića i Bojićevu penalu. Finale se igra u nedjelju od 19 sati (HRT 2).