Komentari 9

Navijači zapjevali Marseljezu, L'Equipe odao počast žrtvama

3

Igrači Lillea i Eviana minutom šutnje odali su počast žrtvama terorističkog napada islamističkih ekstremista. Navijači su na stadionu Pierre-Mauroy pjevali Marseljezu

Lille je u zaostaloj utakmici 14. kola francuske nogometne lige pobijedio Evian 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Traore u 61. minuti na stadionu Pierre-Mauroy.

Susret je počeo minutom šutnje za žrtve terorističkog napada islamističkih ekstremista u Parizu u kojem su ubili 12 ljudi u redakciji satiričkog magazina Charlie Hebdo.

Prije utakmice svi igrači okupili su se na centru , a nakon minute šutnje navijači su otpjevali francusku himnu Marseljezu. Svi susreti 20. kola francuske nogometne lige nadolazećeg vikenda počet će minutom šutnje, kao i sve utakmice druge lige.

- Stvarno je bilo posebno dirljivo vidjeti toliko ljudi na tribinama koji su odali počast žrtvama napada. Bila je to minuta šutnje za slobodu, minuta šutnje za Francusku koja brani temeljne slobode i prava - rekao je predsjednik Lillea Michale Seydoux.

Gostujući trener bio je pod dojmom tragedije koja je ujedinila Francuze.

- Pogledaš na mobitel, a ono vijest o 12 mrtvih jer netko vjeruje u nešto i uvrijeđen je... To nije život. Naša zemlja to ne zaslužuje. Francuska to ne zaslužuje. Mojim igračima nije bilo lako pripremiti se za utakmicu - rekao je trener Eviana Pascal Dupraz.

Lille je s ovom pobjedom u zaostaloj utakmici protiv Eviana došao na 11. mjesto lige, dok je Evian na rubu ispadanja, na 18. mjestu koje vodi u drugu francusku ligu.