Komentari 143

Liverpool je uraganski krenuo, Cahill i Costa donijeli preokret

9

Chelsea je pobijedio Liverpool 2-1 u derbiju 11. kola Premiershipa na Anfieldu. "Redsi" su rano poveli preko Cana, ali gosti su preokrenuli golovima Cahilla i Coste

Nakon Newcastlea i Real Madrida, Liverpool je izgubio i treću utakmicu u nizu. Chelsea je u dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici odnio bodove s Anfielda u derbiju 11. kola Premiershipa te tako povećao zaosatak "redsa" za vrhom ljestvice na ogromnih 15 bodova.

Brendan Rodgers nakon eksperimenta na Bernabéuu postavio je na teren najbolje što ima, pa je tako od prve minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren. A kada je u devetoj minuti Emre Can pogodio za domaće vodstvo, činilo se kako je domaćin na putu do velike pobjede nad londonskim plavima.

Pucao je Turčin neometan s 20-ak metara, lopta se na putu prema Courtoisu odbila od tijela Garyja Cahilla i prevarila Belgijca koji je samo mogao gledati kako ulazi u mrežu.

Reuters/PIXSELL

No iskupio se engleski reprezentativac na najbolji mogući način samo pet minuta poslije nakon kornera. Prvo je glavom pokušao Matić, a na odbijenu je loptu natrčao Cahill i uspio je poslati preko gol-linije, što je glavnom sucu signalizirala tehnologija te se tako rezultat vratio na početak već u 14. minuti.

Nakon uraganskog početka na obje strane gledatelji su vjerojatno očekivali pravu ljepoticu od utakmice, no to se ipak nije dogodilo. Chelsea je preuzeo konce igre u svoje ruke i već do poluvremena mogao preokrenuti, ali uspjeli su se "redsi" obraniti. Ne i u nastavku.

Imao je i domaćin svoje šanse za pobjedu u ovoj utakmici, ali kada je Coutinhu sredinom prvog, kao i Sterlingu početkom drugog poluvremena Courtois obranio udarce iz solidnih pozicija, sve je stiglo na naplatu.

Točno na sredini drugog dijela Azpilicueta je napravio potez utakmice kada je po lijevoj strani "izradio" Coutinha potpuno ga izbacivši iz igre. Uputio je Španjolac oštar centaršut na peterac koji se odbio na nogu Diegu Costi, a njegov je naturalizirani sunarodnjak opalio volej koji je kroz šumu nogu pronašao mrežu. Bio mu je to deseti ligaški gol u devet odigranih utakmica.

U samoj završnici izmjene su bitno poremetile inače dosta visok tempo igre, a Liverpool će zasigurno imati primjedbe na suđenje Anthonyja Taylora koji dvije minute prije kraja nije sudio sumnjivo igranje rukom Cahilla nakon što je Gerrard pucao s ruba šesnaesterca.

Bilo kako bilo, Chelsea je uzeo važne bodove kojima učvršćuje prvo mjesto premijerligaške ljestvice, a Liverpool, za koji je Lovren odigrao svih 90 minuta, zasad ostaje sedmi, no može pasti daleko u drugu polovicu poretka nakon svih odigranih utakmica.

Kronologija: Liverpool - Chelsea 1-2 (Can 9', Cahill 14', Costa 67')

• 90+6' | KRAJ! Chelsea slavi pobjedu na Anfieldu kojom povećava bodovnu razliku između ova dva kluba na 15 bodova.
  • 88' | Kontroverzna odluka suca Taylora! Steven Gerrard dobio je loptu na rub šesnaesterca i opalio poluvolej, a u blok se bacio Gary Cahill i igrao rukom, no sudac je samo odmahnuo rukom.
  • 80' | Brojne izmjene razvodnile su tempo igre i sve je izglednije kako će Chelsea uzeti važna tri boda s Anfielda.
  • 67' | GOOOOL! Chelsea je preokrenuo! Azpilicueta je probio lijevi bok i izbacio Coutinha, a nakon ubačaja lopta se odbila do Diega Coste koji silovito kroz šumu nogu pogađa mrežu za 2-1!
  • 54' | Courtois spašava Chelsea! Sterling je pucao s desetak metara udaljenosti iskosa prizemno, ali belgijski golman opet je sjajno reagirao.
  • 46' | Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 45' | Kraj prvog poluvremena: 1-1. Chelsea je nakon izjednačenja puno bolji protivnik, Hazarda je u zadnji čast blokirao Johnson, ali ipak nije uspio preokrenuti.
  • 26' | Coutinho se sam sjurio prema golu Chelseaja i dobro pucao, ali Courtois je skinuo njegov šut.
  • 14' | GOOOL! Chelsea ekspresno izjednačuje! Gužvu nakon kornera gostiju najbolje je iskoristio Cahill i sa svega nekoliko metara uspio ugurati loptu iza gol-linije, što je glavni sudac Anthony Taylor nakon sugestije tehnologije i priznao.
  • 9' | GOOOL! Liverpool vodi 1-0! Emre Can pucao je s 20 metara, a lopta se od leđa Cahilla odbila i prevarila Courtoisa za vodstvo domaćina.
  • 5' | Vidljiva je velika želja Liverpoola da pobijedi. Can je imao dobru šansu na samom startu, ali je od bloka lopta otišla malo pokraj gola.
  • 1' | Počela je utakmica!