Komentari 38

Liverpool u 15. seriji penala do pobjede, Arsenal i Everton out

2

Capital One Cup donio je seriju iznenađenja i u trećem kolu. Liverpool je tek u 15. seriji penala prošao pored Middlesbrougha, a Arsenal izgubio od Southamptona...

Nevjerojatna utakmica na Anfieldu! Dejan Lovren nije bio u sastavu, kao ni dobar dio ostatka idealne momčadi Liverpoola, a i takav izmiješani sastav Brendana Rodgersa dijelilo je tek nekoliko sekundi od prolaska i bez penala. Crveni su, naime, vodili 2-1 protiv Middlesbrougha sve do 122. minute, kad je Kolo Toure skrivio penal.

Patrick Bamford zabio je za 2-2 i odveo susret u raspucavanje, u kojem je Liverpool opet propustio meč-loptu. Nakon greške baš Bamforda, četiri igrača Liverpoola držala su domaće u prednosti, prije nego je Jamal Blackman u petoj seriji obranio udarac Raheema Sterlinga i tako započeo polusatnu dramu za 42 tisuće gledatelja.

Kako su svi pogađali, uključujući i golmane Blackmana i Mignoleta, krenulo se ispočetka, a tek u 15. seriji stiglo je rješenje. Suso je pogodio za Liverpool, a Albert Adomah promašio je okvir za konačnih 14-13 za Liverpool na penale.

Navijači Liverpoola upamtit će i sami početak utakmice. Za 1-0 u desetoj minuti zabio je 17-godišnji Jordan Rossiter, velika nada kluba.

Arsenal i Everton ispali

Zanimljivu utakmicu odigrali su Arsenal i Southampton, u kojoj je Ronald Koeman pokazao da drugo mjesto u Premiershipu nije slučajno.

Alexis Sanchez doveo je domaće u vodstvo u 14. minuti, Dušan Tadić (penal, 20. minuta) i Nathaniel Clyne (40.) okrenuli su rezultat već do poluvremena. S tih 1-2 je završilo, Southampton je prošao u sljedeći krug.

Swansea City također je odlično startao u engleskom prvenstvu i drži peto mjesto, a dobru formu igrači Garyja Monka prenijeli su i na utakmicu protiv Evertona. Golovima Dyera, Sigurdssona i Emnesa pobijedili su s 3-0.

Vrijedi istaknuti i najugodnije iznenađenje. Klub iz četvrtog ranga natjecanja Shrewsbury Town uspio je pred šest tisuća svojih navijača pobijediti drugoligaša Norwicha s 1-0 golom Jamesa Collinsa

Ostale utakmice 3. kola igraju se u srijedu.