Komentari 31

Lokomotiva okrenula Velšane: Dva gola prednosti za uzvrat...

3

Iako je gubila u prvom dijelu te promašila mnoštvo prilika, Lokomotiva je smogla snage za preokret protiv velškog Broughtona i s 3-1 ide na uzvrat 1. pretkola EL...

Za razliku od Hajduka, nogometaši Lokomotive autoritativno su ispunili ulogu nositelja u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige. Momčad s Kajzerice pobijedila je velšku momčad Airbus UK Broughton rezultatom 3-1 pred 500-tinjak gledatelja u Bangoru.

Iako to rezultat možda ne sugerira, izabranicima Ante Čačića nije bilo lagano. Velšani su izdržali početni nalet lokosa i poveli iz jedne od rijetkih šansi u prvom poluvremenu. Wayne Riley u 28. minuti iz gužve je precizno pogodio za vodstvo "wingmakersa".

Lokomotiva je nastavila napadati nakon primljenog gola, ali nije uspjela probiti čvrsti zid domaće momčadi - sve do početka drugog dijela.

Damir Šovšić u trećoj minuti nastavka zabio je za izjednačenje u Walesu i bio je to znak za opću opsadu Broughtonova gola. Nakon nekoliko propuštenih šansi, napokon je stigao i preokret. U 61. minuti Šovšić pronalazi Bručića koji daje Mirku Mariću, a napadač Lokomotive zabija za 2-1.

Sedam minuta poslije Šovšić je ponovno bio okidač za novi gol lokosa, koji su utakmicu igrali u novoj zeleno-crnoj gostujućoj garnituri dresova. Asistirao je Marku Kolaru koji zabija za 3-1 i vjerojatno rješenje putnika u drugo pretkolo Europske lige.

U samoj završnici utakmice lokosi su mogli potpuno razbiti velške poluamatere. Kolar je, naime, srušen u šesnaestercu domaće momčadi, a islandski sudac Hjaltalin pokazao je na penal. Kapetan Jerko Leko pokušao je izvesti "panenku", ali golman Broughtona James Coates pročitao je njegovu najmeru i skinuo mu šut.

Ostalo je tako 3-1, što je sasvim lijepa prednost zagrebačke momčadi za uzvrat na stadionu u Kranjčevićevoj sljedeći četvrtak, 9. srpnja od 20 sati. U drugom pretkolu pobjednika čeka grčki PAOK hrvatskog trenera Igora Tudora.

Europska liga, 1. pretkolo, 1. utakmica:

• Airbus UK Broughton - Lokomotiva 1-3 (Riley 28' / Šovšić 48', Marić 61', Kolar 68')