Komentari 9

Lokosi pobjednički prošli kroz Zaprešić i došli na peto mjesto

1

Prvijenac Luke Capana i peti gol sezone Franka Andrijaševića Lokomotivi su donijeli sva tri boda kod zaprešićkog Intera (2-1). Domaćinima nije pomogao ni Nestorovski

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Inter u Zaprešiću rezultatom 2-1 i preskočili ga na petom mjestu ljestvice MAXtv Prve lige nakon prve utakmice 16. kola. Druga je to pobjeda lokosa u nizu, kao i drugi poraz "diva iz pregrađa" zaredom.

Luka Capan zabio je prvijenac za Lokomotivu u 12. prvoligaškom nastupu u 26. minuti nakon kornera Josipa Ćorića. Prednost gostiju povisio je Franko Andrijašević u 67. minuti na asistenciju Jana Doležala, a konačan rezultat postavio je Ilija Nestorovski osam minuta poslije.

Makedonskom napadaču bio je to 11. gol u ovoj ligaškoj sezoni, čime je povećao prednost na ljestvici strijelaca HNL-a ispred Armina Hodžića (Dinamo) s devet te riječkog dvojca Balaj - Bezjak sa sedam golova.

Momčad Sretena Ćuka u sljedećem će kolu kao službeni domaćin igrati protiv "fenjeraša" Zagreba, a studeni će zaključiti gostovanjem na Maksimiru protiv Dinama. Zaprešićani, pak, sljedeći vikend putuju na Poljud Hajduku pa dočekuju Osijek.

MAXtv Prva liga, 16. kolo:

• Inter-Zaprešić - Lokomotiva 1-2 (Nestorovski 75' / Capan 26', Andrijašević 67')