Komentari 55

Louis mora u novu kupovinu: Zlatan i Matuidi 'riješili' United

9

PSG je pobijedio Manchester United u utakmici Champions Cupa 2-0. Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu nakon golova Matuidija (25') i Ibrahimovića (34')

Ako je suditi po noćašnjoj utakmici protiv PSG-a trener Manchester Uniteda pod hitno mora u novu 'nabavku' igrača. Francuski prvak lakoćom je pobijedio 2-0 u Chicagu u Champions Cupu, a obrana 'vragova' doista je izgledala kao da treba ozbiljan remont. Uostalom, kao i veći dio prošle sezone.

Pobjednik je bio odlučen već u prvom poluvremenu nakon golova Matuidija u 25. te Ibrahimovića u 34. minuti. Nakon toga ni jedni ni drugi nisu opasnije prijetili i Van Gaal čak može biti i sretan što je završilo samo 2-0 s obzirom na propusnost obrane.

De Gea je zamalo darovao Parižanima vodstvo već u drugoj minuti nakon što je ispucao loptu ravno u Ibrahimovića, ali Šveđanin je pucao preko gola. Kod prvog gola Shaw i Jones nisu uspjeli zaustaviti snažnog Matuidija koji im se othrvao i zabio ispod De Gee. Desetak minuta kasnije Maxwell je sjajno asistirao za laganu egzekuciju Zlatana kojeg je ponovno smiješni dvojac Jones i Shaw samo ispratio zbunjenim pogledima.

Uvod u utakmicu bile su najave o prelasku Angela di Marije iz Uniteda u PSG, mogući dolazak Ibrahimovića na Old Trafford te novi ugovor Sergija Ramosa u Realu iako su u Unitedu svi očekivali da će doći u Englesku. I tek sada se vidi koliko bi im takav stoper vrijedio jer ono što Van Gaal ima na raspolaganju nikako nije u rangu europskog vrha.

Nizozemac je na travnjak izveo možda i najboljih 11 koje trenutačno ima. Bili su tu i De Gea, Jones, Darmian, Shaw, Schweinsteiger, Depay, Mata, Young, Rooney... I Parižani su bili u dojmljivoj postavi s Ibrahimovićem, Matuidijem, Lucasom, Verrattijem, Thiagom Silvom...