Komentari 8

Ma kakvi Englezi: Karlovac dobio QPR i nastavio niz

1

Nogometaši Karlovca pobijedili su 3-1 engleskog drugoligaša na svom travnjaku, ispod upaljenih novih reflektora i pred oko 5.000 gledatelja

Svjetla reflektora su se upalila, a svi pogledi otišli su prema gore. Prvi put u povijesti zasvjetlili su reflektori na stadionu u Karlovcu, oko pet tisuća okupljenih svjedočilo je povijesnom trenutku. A nikada ranije ni nogometaši Karlovca nisu igrali protiv jedne engleske momčadi. Ovo je bio pravi vikend za 'englesku premijeru'. U subotu navečer Varteks je remizirao s WBA (2-2), a Hajduk je pobijedio Blackburn 1-0. Dan kasnije uspješan niz je nastavio Karlovac, pobjedom 3-1 protiv Queens Park Rangersa.
I zasluženo je slavio Karlovac, tijekom cijele utakmice novi prvoligaš je dominirao u ogledu s engleskim drugoligašem. Usput je trener Igor Pamić stigao i predstaviti pojačanja koja su pristigla kao neophodna napoduna za prvoligaške izazove. Zaigrali su tako bivši igrači Varteksa Novinić i Vukman, pridošlice iz Slavonca CO Sunara i Jurica Karabatić, kao i ostale prinove (Pilipović, Redžepi, Lajtman, Bunoza...). Neki od njih su imali vrlo uspješnu premijeru. Haris Redžepi (21), napadačka prinova iz sarajevskog Željezničara. Zabio je za konačnih 3-1 i tako ulješao dojam sa svoje premijere.
Poveli su Englezi u 41. minuti nakon slobodnog udarca Vinea, a izjednačio je Zvonko Pamić u 70. minuti iz penala. Matija Štefančić, koji je izborio taj penal, doveo je Karlovac u vodstvo u samo devet minuta kasnije, a samo dvije minute kasnije zabio je i Redžepi. Sve je bilo gotovo za samo 11 minuta.