Komentari 52

Manchester United se spasio poraza u sudačkoj nadoknadi

7

West Ham je bio nadomak prve pobjede protiv Manchester Uniteda nakon osam godina. No United se spasio golom Daleya Blinda u 2. minuti sudačke nadoknade

Jedna od najomiljenijih mušterija Manchester Uniteda pokazala je zube i bila je nadomak pobjede u međusobnim prvenstvenim susretima nakon osam godina. Senegalac Kouyate zabio je za West Ham protiv Uniteda u četvrtoj minuti drugog poluvremena na Boleyn Groundu. No gosti su se spasili u 92. minuti golom Blinda.

West Ham je posljednji put dobio United 29. prosinca 2007. godine. Bilo je 2-1, a za United je tada još igrao Cristiano Ronaldo, koji je i zabio na toj utakmici. Od tada je United u prvenstvu 11 puta dobio West Ham uz tek jedan jedini remi. Iako je došao kraj Unitedovim pobjedama protiv "čekičara", West Ham itekako može žaliti jer su ga samo dvije minute dijelile od pobjede protiv "crvenih vragova.

REUTERS/PIXSELL

Kad se Falcao osramotio 10 minuta prije kraja utakmice, svi su mislili da United više nema šanse. Kolumbijac je samo trebao prebaciti golmana, ali reakcija igrača od 50 milijuna eura bila je tragikomična. No nikad ne treba otpisivati Manchester United. Sudačka nadoknada i gol vrijedan boda.

Bila je ovo i velika šansa za menadžera West Hama, Sama Allardycea da u jednoj sezoni dobije Manchester City, Manchester United i Liverpool. Nakon šest prvenstvenih sezona u kojima niti jedanput nije uspio dobiti Manchester United, Manchester City i Liverpool, u ovoj sezoni ima pobjede protiv Cityja (2-1 u listopadu 2014. godine) i Liverpoola (3-1 u rujnu 2014. godine) i sad remi s Unitedom (1-1).