Odlasci igrača, kupnja stranih pojačanja, Andrija Balić u Udineseu, propali transfer Lovre Kalinića u Villu... Pričali smo s predsjednikom Hajduka Marinom Brbićem
Sport
Komentari 133Odlasci igrača, kupnja stranih pojačanja, Andrija Balić u Udineseu, propali transfer Lovre Kalinića u Villu... Pričali smo s predsjednikom Hajduka Marinom Brbićem
- Nema govora o tome. S Maglicom smo se razišli planski, Caktaš je imao klauzulu prema kojoj je mogao otići čim donese unaprijed definiranu odštetu, a Milović je momak od 27 godina, za kojeg smo dobili odličnu ponudu. Jedina prava prodaja je Balić, a ni on vjerojatno ne bi otišao da smo prodali Kalinića u Englesku.
- Ma kakva legija stranaca... Trenutno smo prisiljeni popuniti momčad igračima iz inozemstva, ali u budućnosti će omladinski pogon opet biti naš najveći oslonac i izvor igrača za popunu prve momčadi. Radimo intenzivno na tome.
- Sigurno da će nam nedostajati Caktaš, pa i Milović ako ode, ali imamo dobre zamjene. Balić će nam vjerojatno nedostajati u budućnosti, ali svake godine netko mora otići, to je za sada naša sudbina... Vjerujem da i dalje imamo dobru i konkurentnu momčad.
- Nisam obećao trofeje, nego da je naša želja da se borimo za trofeje. Naravno da ćemo napraviti sve da ih i osvojimo, a koliko je to realno, to ćemo vidjeti. Bilo bi nesportski reći da se nećemo boriti za naslov prvaka, pogotovo jer smo šest bodova iza Dinama, a da nije bilo nekih pehova, pa i sudačkih pogrešaka na našu štetu, treba i to reći, bili bi poravnati na ljestvici. Ljudski i sportski je nadati da se možemo boriti za trofeje, to nam nitko ne može oduzeti.
- Navikao sam, ha, ha, ha... Puno je stresa u ovom poslu, pa se naučite i nositi s njim. Imali smo ugovor na stolu, nedostajala je samo radna dozvola. Zato sam i bio oprezan do kraja. Naravno da mi je žao, taj bi transfer bio velika stvar za nas, riješili bi mnoge probleme.
- Nikako. Znao sam za tu ponudu, i mi smo je odbili. Dogovor kluba i obitelji Vlašić je da nema te cijene za koju bi Nikolu ove zime prodali.
- Tako je. Balić je želio otići, trener i sportski direktor su se složili, čak je i NO kluba jednoglasno bio za taj transfer. Svi smo skupa zaključili da je to za nas jako dobar posao.
- Mogu potvrditi da smo napokon izronili, udahnuli, i prodisali punim plućima. Novcem zarađenim u ovom prijelaznom roku vratit ćemo sve dugove, isplatiti sve zaostale plaće, vratiti dio kredita gradu... Ispunili smo obećanje da ćemo u 2016. dovršiti sanaciju kluba, i započeti drugu fazu, fazu razvoja.
- Možda se nekome tako i čini, ali svi ciljevi su realni i ostvarivi. Tko je mogao i zamisliti da ćemo do klupskog rođendana premašiti brojku od 15.000 članova kluba. A blizu smo toj brojci. Do kraja sezone očekujem 25 - 30.000 članova, što je za hrvatski nogomet nevjerojatna brojka. Očekujem da i na drugim poljima budemo jednako uspješni.
- Ne znam što će biti s Milovićem, ali Kalinić, Vlašić i Milić bi morali biti na popisu. Kalinić je standardan, ozljedom Pivarića na lijevom boku barem dva su slobodna mjesta, i ne vidim tko igra standardnije i bolje od Milića, a što se tiče Vlašića, on je već potvrđena kvaliteta, i velika budućnost hrvatskog nogometa.
- Očekujemo promjene na bolje, očekujemo da gospodin Pavličić bude pošteniji i transparentniji prema svim klubovima, pa tako i prema nama.
- A kako da to prokomentiram. Ništa novo...
- Nemam komentara, svatko bira svoje društvo i ima se pravo sastajati s kim hoće.
- Moje informacije govore kako se novi ministar neće miješati u sport, odnosno, taj bi resor trebao samostalno voditi njegov pomoćnik. Vidjet ćemo tko će to biti, i u kojem smjeru će voditi ministarstvo.
- Očekujem da institucije odrade svoj posao. Sportska inspekcija mora osigurati provedbu promjena, potom se moraju provesti promjene u županijskim nogometnim savezima, a potom i u Skupštini HNS-a. Očekujemo da će na čelna mjesta doći potpuno nova garnitura ljudi, jer se Zakoni moraju poštovati.
- Naravno, za nekoliko dana ćemo izaći s imenom našeg kandidata.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+