Komentari 39

Matri riješio finale talijanskog Kupa: Juventusu dupla kruna

1

Nogometaši Juventusa osvojili su Talijanski kup po deseti put u povijesti kluba. U finalu na rimskom Olimpicu svladali su Lazio nakon produžetaka rezultatom 2-1...

Juventus će 6. lipnja u finalu Lige prvaka igrati za famozni treble. "Stara dama" osvojila je, nakon talijanskog prvenstva, i kup po deseti put u povijesti svladavši u finalu na Olimpijskom stadionu u Rimu nogometaše Lazija 2-1.

Neslužbeni domaćini finala poveli su u četvrtoj minuti golom glavom Stefana Radua nakon što je Cataldi ubacio iz slobodnjaka. Na sličan način odgovorio je Juve sedam minuta poslije. Pirlo je ubacio iz slobodnog udarca, Evra spustio glavom na peterac, a tamo Giorgio Chiellini atraktivno pogodio za izjednačenje.

Izmjenjivali su se u šansama i jedni i drugi do kraja 90 minuta, ali nisu uspjeli zabiti pobjedonosni gol. Filip Đorđević mogao je vratiti Laziju prednost sjajnim udarcem u četvrtoj minuti prvog produžetka. Umjesto u mrežu, lopta je udarila od jedne u drugu stativu i vratila se u polje.

Tri minute poslije stigla je kazna Laziju. Alessandro Matri iskoristio je odbijenu loptu nakon Vidalova udarca i pospremio loptu u mrežu za konačnih 2-1. Juve je proslavio drugi veliki trofej u sezoni, a protiv Barcelone može i po treći... Čak 20 godina "bianconeri" su čekali na Coppa Italiju i napokon dočekali.